středa 27. července 2011

3-letá prohlídka

Tak jeden aktuální příspěvek. Právě jsme s prckem úspěšně absolvovali 3-letou prohlídku.

Jelikož prcek už funí asi 3 týdny, tak jsem s ním musel dojít k paní doktrorce (já mám volnlou pracovní dobu, tak to padlo tentokrát na mě :-). Tak pěkně od začátku.
První zastávka je pravidelně auto, kde následují protesty, že se má jít pěšky. No tentokrát to nebylo tak zlé, ukecal jsem ho na tyčinky.
Poté následoval tryskový úprk směrem k blízkému obchodu. Tam si naprosto profesionálně vezme dětský vozík a plnou rychlostí míří k mrazáku s nanuky (naštěstí se dokáže v plné rychlosti vyhnout i všem překážkám v podobě důchodců pátrajících v regálech). Poté zastaví u mrazáku a chce zvednout. Tam si vybere svého oblíbeného nanuka (musí to být přesně ten jeden druh, jiný nebere). Následně ho hodí do vozíku a vozík mám od této chvíle nastarosti já (on už má nakoupeno :-)). Ještě zpravidla běží zkontrolovat, zda mají sýrové housky (bohužel neměli).
Tak trochu zklamaně zamíříme ke kase. Tam už má naučeno, že musí počkat, než paní nanuk  "pípne" (neustále si bedlivě hlídá, zda je nanuk na pásu a pořád odbíhá kdy už to jako konečně bude (minule nás nějaká pani radši dobrovolne pustila :-)). Po zaplacení si běží sednout na zídku u plotu, kde nanuk konečně spořádá. Bohužel fotky nemám, nestíhal jsem fotit :-).
Po snědení nanuku jsme vyrazili směr paní doktorka. Naštěstí opět zabraly tyčinky a hlavně, blízko paní doktorky je další obchod s nanuky :-). Tak nějak jsme došli dokonce po svých až k ordinaci. Tam sem mu musel trochu pomoct, dobrovolně se tam nehrnul. Výjimečně si jenom trochu zaprotestoval. Dokonce ani lidi nekoukali z oken, kdo tam týrá to malé dítě :-).
V čekárně už to bylo fajn. Paní doktorka tam má moc pěkné hračky. Chvilku nosil slona po čekárně a byl spokojený.


 Pak jsme šli na řadu. Paní doktorka si všimla, že bude mít za pár dní tři roky, tak prý uděláme rovnou i tříletou prohlídku. No trochu jsme se obával, ale zase když už jsme tam došli ....
V ordinaci jsou naštěstí také pěkné hračky.


 Tak se i chviku zabavil (než to všechno vyndal na podlahu) a mohl jsem s paní doktorkou probrat co bylo třeba. Poté jsme ho nalákali na gumové medvídky a za sušenku se nechal dokonce i svléknout (ještě že má paní doktorka v zásobě dostatek úplatků :-)). Nechal se dokonce i změřit a zvážit. Pak ho to už přestalo bavit a nekompromisně zamířil ke dvěřím. Následně si vzpomněl, že nemá botičky a šel si pro botičky (to že neměl na sobě nic jiného mu vůbec nevadilo :-). Naštěstí už bylo vše prohlédnuto, tak jsem ho mohl obléknout a obout. Mezitím ho zaujala plyšová beruška (prý byl první, kdo si jí všimnul :-) a na odchod pro změnu zapomněl. No alspoň jsme stihli probrat tu rýmu a huráááá prohlídka za námi.
Pokud máte nějaký tip co pomáhá na rýmu (má jí skoro pořád) tak sem s ním :-).

Cesta domu už byla v pohodě. Samozřejmě první se šlo na nanuk. Ani jsem neprotestoval, protože byl fakt hodný a vzorný a měl jsem z něj velkou radost. Pak jsme šli za odměnu k rybníku házet kamínky. To patří k jeho nejoblíbenější zábavě.

 Tak to je pro dnešek vše. Jsem se musel pochlubit, jak jsme to všechno zvládli :-).

4 komentáře:

 1. Tak to tedy smekám. U nás bohužel takové prohlídky moc neprochází, musela bych sebou tahat rovnou celý mrazák nanuků a obchod se sladkostmi. Sárinka by sladkosti sbalila, ale dr. by stejně k sobě nepustila. Jste šikovní, že jste tak sehraní. U nás nákup probíhá trošku divočeji, Sárince se totiž hodí vše, hlavně co zrovna frčí v TV reklamách. No, ale dá se někdy ukecat. Ještěže existují různá sladká "ukecávadla". Rýma? Ta se u nás nějak neřeší, protože stejně trvá jako ta léčená. Mažu dětem záda a hrudníček mastí "Koalkou", aby se jim uvolnil ucpaný nos a lépe dýchalo. Říká se, že časté rýmy mohou mít příčinu ve zvětšené mandli, ale její odstranění je také velké téma. Takže v této oblasti toho moc neporadím. Jinak se to moc hezky četlo.

  OdpovědětVymazat
 2. To zní skoro ideálně. Jenda je taky tyčinkový a nanukový, ale doktory nezvládá, tříletou vůbec - nenechal se ani svléknout a válel se po zemi. Hračky v čekárnách a ordinacích ho neberou.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahojky, na váš blog jsem narazila náhodou a smekám. Jste moc šikovnej a obětavej tatínek :-) a jestli můžu poradit na rýmu tak Sinusan – nosní sprej od Justu. Možná jste už narazil na blog Klárky od Diny...ta s ním mám také jen ty nejlepší zkušenosti a opravdu nejen ona
  http://www.klarcinblog.cz/2010/05/25/olej-z-jednatriceti-bylin-od-justu/
  Hezký večer a celý víkend.

  OdpovědětVymazat
 4. Díky za radu i za odkaz na blog. Sprej zkusíme, s rýmou bojujeme víceméně celý rok.

  OdpovědětVymazat