sobota 23. července 2011

Úvod

Zdravím případné čtenáře. Je to můj první blog, tak se v tom budu ze začátku trochu plácat :-).
Proč jsem založil tento blog?
Máme syna s předběžnou diagnózou dětský autismus, což přináší tak trochu jiný pohled na svět a pohled světa na nás.
Rád bych na tomto blogu sdílel nápady a zkušenosti, jak tuto diagnózu ve zdraví přežít :-).
Tolik k úvodu.

10 komentářů:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. Taky zdravím:-) Takhle začíná většina z nás, ono i to vypsání někdy pomůže...
  Těším se na další příspěvky, moc tatínků o svých dětech nepíše, myslím, že bude fajn vidět pohled i "z druhé strany":-)
  P.S. Smazala jsem příspěvek, neboť jsem nechtěla mít první komentář s překlepem:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Jé já mám prvního čtenáře (tedy čtenářku :-))). Díky moc za povzbuzení :-).

  OdpovědětVymazat
 4. Taktéž zdravíme a připojujeme se ke stálým čtenářům. Jak už tu naznačila Monika, tatínků, kteří píší o svých dětech je pomálu. Je dobré se občas na vše podívat i jinýma očima. Náš blog o Sárince založil můj přítel, ale vedu ho stejně já. Ani jsem netušila, jakou úlevu mi vypsání přinese. Přejeme co nejvíce pozitivních článků, i když i ty méně radostné patří k životu.

  OdpovědětVymazat
 5. Díky za podporu. Akorát to zatím vypadá spíš na občasník :-).

  OdpovědětVymazat
 6. To nevadí, u nás je to podobné. Jsem ráda, když nějaký příspěvek vůbec na blog hodím. Když je nejhůř a moc smutno, jde to nějak samo a najednou se ten čas najde, ale raději ať je takových chvilek co nejméně:-)

  OdpovědětVymazat
 7. Nedávno jsme se zařadili do skupiny rodičů s malým autíčkem :) Hledal nějaké didaktické programy právě pro našeho autíka, protože staršího bráchu na PC úplně hltá očima a na monitoru si ukazuje co chce pustit. Ideálním prostředkem pro něj se právě jeví komunikace na dotykovém displeji...to jsou jedny z mála chvilek kdy je vidět, že je skutečně "s námi".
  Podělím se s vámi o link na hru, kterou miluje http://www.gamepark.cz/flashhra/siluety_pro_nejmensi_7171.htm

  Džím palce ve vytváření AUTISPEAKu. Kdybych mohl nějak pomoct...bohužel programování není mojí silnou stránkou. Každopádně by pro vás mohla být pomoc aspoň sada piktogramů (myslím si, že jednoduché schématické obrázky budou lepší než fotky, přece jenom fotka je hodně konkrétní a víme jak naši autíci řeší detaily) narazil jsem na ně na netu a hodlám autorku kontaktovat a dotázat se na konečný výrobek nebo aspoň na sadu použitých piktogramů
  http://www.czechdesign.cz/index.php?status=c&clanek=1726&lang=1

  OdpovědětVymazat
 8. Díky za TIP a podporu!
  U nás letí stránky http://www.uptoten.com jsou tam písničky a stovky nádherných her pro nejmenší. Našeho Míšu to hrozně baví.
  Další je http://www.fungooms.com/ taky moc pěkné. Počítač nám doporučila i dětská psycholožka, protože "počítač je pro autíka oáza klidu v chaotickém světě" a musíme s ní souhlasit.

  Jinak k programu. Zatím se na něm pracuje, ale jde to bohužel pomaleji, než jsem si myslel. Míša totiž začal chodit spát hrozně pozdě a tak je toho volného času velmi málo. Ale do konce roku snad něco vznikne :-).
  Co se týká fotek a piktogramů, tak z hlediska programování je to úplně jedno. Asi tam bude mix obojího. Teď dělám zrovna to vkládání fotek / piktogramů, protože to bude na programu asi hlavní. Jinak mám domluveno možnost použít piktogramy Mulberry Symbol, tak určitě do začátku něco bude. Zatím je ale spíš poptávka po fotkách, piktogramů je na internetu dost a autící zpočátku chápou spíš ty fotky. Alspoň u nás zatím jedou pouze fotky.

  OdpovědětVymazat
 9. Zdravím !
  Z vašeho blogu jsem úplně nadšená ! Čte se to krásně jedním dechem a po pár minutách si uvědomím , že jsme na tom vlastně úplně stejně - viz např. to sledování AZ kvízu a zpomalování a nebo naopak zrychlování řeči u daných filmů či pohádek . U nás letí poslední dobou Krkonošské pohádky a jak píšete : než to ze sebe Trautenberk vyklopí , tak půl dne pryč . A ty zvuky , kdy se jedno slovo vyslovuje vážně pomalu pět minut .... Brnkačka na nervy a další adept k Chocholouškovi by byl jistý .
  Jako by váš Míša kopíroval přesně toho mého .
  Při čtení vašich řádků se člověk někdy vážně pomalu válí smíchy po stole , ale hold takový je život .
  Přejeme vám hodně krásných zážitků se synkem a vydržte psát , ono totiž je a bude stále o čem psát ...
  Držím pěstičky ať slovo ,,AUTISMUS ,, pro vás není zase až tak velkým strašákem a vše zvládnete levou zadní .

  OdpovědětVymazat