neděle 14. srpna 2011

Co týden dal

Tak jsem se konečně dostal k napsání pár řádků a zážitků z tohoto týdne.
V pondělí měl Míša velmi špatnou náladu. Od rána se vztekal a nic ho nebavilo (to on mívá celkem často).V pudu sebezáchovy jsem ho vzal na hřiště. Cesta nebyla úplně jednoduchá, protože odmítal chodit. Takže lépe by slušelo napsat, dovlekl jsem ho na hřiště :-).
Na hřišti si chvilku hrál v "domečku" a na písku.
Pak tam přišlo víc dětí a bylo zle.
Míša nemá moc dětí okolo sebe rád. Nesnáší, když mu zasahují do jeho hry, to je pak zle. Navíc byl ve velmi špatném rozmaru :-). No nebudu to napínat, takže nejprve se pokoušel holčičce sundat botičky (holčička se samozřejmě nedala). Tyhle věci nestíhám fotit, neboť většinou mám plné ruce zachraňováni situace :-).
Poté začal házet písek přes krokodýla. Na druhé straně byl ovšem jiný chlapeček a Míša následky svého chování neřeší :-).

Potom zahlédl, že má někdo bublifuk a to byl konec. Míša nechápal, že to není jeho a veškeré jeho snahy se upřely na vyrabování kočárku s bublifukem.To jsem už odpadl a museli jsme za řevu zmítajícího se Míši prchnout z hřiště. To, že se po cestě k autu 2x svlékl a válel se na asfaltu mezi projíždějícími cyklisty už neřeším. Prostě i muži mají své dny :-).


Ve úterý měl stále svojí zlobivku, ale už to bylo lepší. Byli jsme raději doma, jednak nebylo moc hezky a pokud má svojí "náladu", tak je lepší ho nikam nebrat.

Ve středu už měl lepší náladu, tak jsme šli na hřiště u nás. Kupodivu tam došel i pěšky. Tam ho bavila kreslící tabule, tak kreslil a řádil. Ostatní děti tentokrát toleroval. Hurá obešlo se to bez konfliktu.


Ve čtvrtek se jeho nálada vylepšila. Začal dobrovolně třídit kostky podle druhů a barev.V pátek dokonce skládal barvičky (z té hry Duha co dostal k narozkám) a stavěl z kostek. To jsme zírali :-). V pátek měl vůbec NEJ den, sám si "naznačil" (zatím nemluví), že chce čůrat (přišel si pro mě s kalhotama na půl žerdi :-)).
V sobotu už se mu bohužel začala vracet špatná nálada. Tak doufám, že zase bude mít brzy tu dobrou :-).
Tak pro dnešek konec. Zítra nás čeká běhání po úřadech, tak pak písnu jak to dopadlo.

2 komentáře:

  1. Tak přesně takové scénáře známe, musela jsem se usmívat, jako přes kopírák. Něco ale na tom bude, že po větším špatném dni v dalších dnech naskočilo něco překvapujícícho, něco co Sárinka do té doby neuměla. Takže se můžeme jen uklidňovat a trpět s nadějí, že pak bude lépe a třeba se zase něco nového kladného objeví:-)Přeji dobrou náladu a dobré pořízení na úřadech:-)

    OdpovědětVymazat