sobota 17. září 2011

Uspávání blechy

Každý večer u nás probíhá uspávací rituál. Dneska to bylo obzvláště náročné :-).

Míša chodí spát kolem půl osmé. Po večeři už ví, že se blíží kritická hodina a začne si hrát na vzorňáka.
Najednou si strašně nutně potřebuje hrát. Staví kostičky, ukazuje obrázky v knížce .... Do těchto činností je tak „zabrán“, že náhle absolutně nechápe pojmy jako koupat, čistit zuby a spinkat :-). Ovšem týká se to pouze těchto slov, vše ostatní jako třeba znělku pohádky slyší i přes dvoje dveře :-).

Po asi desáté výzvě k nástupu na koupání se konečně připlíží. Aby jsme si jako nemysleli, tak u toho notně mrčí a prská. Po koupání, které proběhne dle míry jeho rozladění buď stylem hodinového cáchtání a zdržování, nebo naopak mytí rychlostí blesku, kdy u toho dělá hysterické scény.

Po úspěšném boji ve vaně následuje sušení. Jako ručník používá zpravidla maminku, kdy je najednou hrozně přítulnej. Skoro bych řekl, čím mokřejší, tím přítulnější :-).

Po vyčištění zubů následuje bitka s oblékáním pyžama, kdy ho často honíme po celém pokoji.
Po té následuje uložení do postele. Naprosto přesně ví, co má dělat, neboť si vzorně lehne a přikreje se peřinkou. Většinou musíme jeden s ním. Vzorné ležení mu vydrží tak pět minut - někdy ani to ne. Pak vztyčí nožky, odkopne peřinu a začne řádit. Většinou cestuje v leže po posteli (ví, že má ležet :-)). Pokud mu ležíme v cestě, vesele nás přeleze. Poté se nenápadně sune směrem ke dveřím.
To už většinou "vypěníme" a s ráznými slovy "Dobrou noc, dobře se vyspinkej" odcházíme. Prcek mohutně protestuje, proč jako odcházíme. Poté jde zpravila "tlačit" - má už zjištěno, že když je pokakaný musíme ho přebalit a jakékoliv zdržení je dobré :-).

Dnes obzvláště perlí.
Už vytlačil, ale zdržení před spaním asi nesplňovalo jeho požadavky, tak řádí dál. Už jsme ho několikrát "vyhodili" do pokojíčku, aby už mazal spát, ale zatím marně.Teď tady lítá z jednoho konce místnosti na druhý a hází velkým polštářem na sezení na zemi. My s ním nemluvíme, neboť měl už dávno spinkat, ale jemu to evidentně nevadí a pokouší se na sebe upozornit. Našel si novou fintu, snaží se mamku zhypnotizovat. Stoupne si k ní a kouká na ni jako „tele na nová vrata“ a čeká až mamka vyprskne smíchy. Zatím se mu daří :-).
Po velkém boji, kdy jsme ho na střídačku chodili „uspávat“, dnes odpadl v půl desáte :-).

5 komentářů:

 1. Moc pěkný, u nás je naštěstí večer pohoda, protože Štěpíka už nedávám spát po obědě. Takže po koupání se odebere dobrovolně do postele, zahuláká, aby ho šel někdo přikrýt a během pár minut usne:-)

  OdpovědětVymazat
 2. To mi připomíná Jeníčka v dobách, kdy chodil spát okolo 01. hodiny v noci. Ted většinou do 23:30 spí. :-) Moc pěkný článek.

  OdpovědětVymazat
 3. U nás bylo pravidlem, že jakmile odbila 22. hodina, začal noční rej. Naše dvě děti se proměnily v noční strašidla a nebylo možné je polapit a zklidnit. Sárinka usínala někdy i k ránu. Čím bylo více hodin, tím byla aktivnější. Vstáváním do školky a školy se vše trochu upravilo, ale přesto je ještě taháme do postele násilím.

  OdpovědětVymazat
 4. stand up so I can see your cock, I love looking at naked little boys it makes my cock hard

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. I want it in my mouth feeling it go hard

   Vymazat