čtvrtek 8. září 2011

Ve školce po týdnu

Tak dnes je to týden, co Mišík nastoupil do školky. První dny to bylo s pláčem, pak přišel víkend a zase školka.

V pondělí ráno se Míša hrozně těšil a honil nás ať už jedeme. On se do školky vždycky hrozně těší. V pondělí to bylo první den, kdy tam Míša i spinkal (teda tak bylo to v plánech). Paní učitelky nám doporučily, že to zkusí se spaním sami a že budou volat jen v případě nejvyšší nouze.

Jsme z toho měli docela obavu, protože se spaním byl u nás vždy problém. Matně vzpomínám, jak jsme kupovali čaje na spinkání, masážní olejíčky, bylinkové polštářky a postupovali dle moudré knihy Jak naučit dítě spát(nebo tak nějak). Případné čtenáře mohu ujistit, že Míša zdatně odolal všem těmto výdobytkům moderních šarlatánů a stejně nespal.
Ta kniha byla vůbec dobrá. Pamatuju jak doporučovali vždy, když se dítě probudí, zapsat čas probuzení a pak to nějak vyhodnocovat a zkusit ho budit před tím interval nebo taková nějaká kravina.
No, představte si, že Vás dítko budí každých 20 minut zvukem o hlasitosti sbíječky. Vy sotva mžouráte a vůbec nechápete co se děje. V tomto stavu máte za úkol najít tužku, baterku, hodinky a vzpomenout si jak se píšou čísla a zapsat čas. No řekněme že prvních deset probuzení jsem byl ještě ochoten něco napsat. Ráno jsem získané údaje na záchodě pečlivě vyhodnotil a knihu použil konečně rozumným způsobem (nebrat úplně doslova :-)).

Ale zpět ke školce. Takže pondělí Mišík přečkal ještě trochu s pláčem. Spaní se dle očekávání nekonalo (naštěstí si alspoň klimbnul paní učitelce na rameni), ale už byl náznak k lepšímu.


V úterý už papal oběd, začal se zapojovat do aktivit a plakal až odpoledne. Ono to bylo tím, že opět nespal a tak byl unavený a plačtivý. Paní učitelka říkala, že jak jí, že už se to bude rychle lepšit a měla pravdu :-).

Ve středu už byl pláč spíš symbolický (aby jsme si jako nemysleli, že nám to tak lacino projde :-)). Míša už papal vzorně a dokonce i po mírných protestech usnul. Bylo to znát, protože jak jsem pro něj přišel, tak bylo vidět že je odpočatý a spokojený.

Ve čtvrtek už to bylo téměř bez pláče. Papal opět vzorně a zapojoval se i do úkolů. Akorát spinkání se opět nekonalo, ale alespoň z toho nebyl tentokrát tak vyřízený.

Naše dítko se tedy bez větších obtíží adaptovalo na nový režim a hlavně, ve školce se mu líbí !

1 komentář:

  1. Tak ať to Míšovi vydrží a ve školce se mu líbí i nadále!

    OdpovědětVymazat