sobota 3. září 2011

Ve školce

Míša nastoupil prvního září do speciální školky pro autíky. Vlastnímu nástupu předcházely dva měsíce "příprav", kdy jsme se mu snažili vysvětlit co ho čeká, ale těžko říct jestli to pobral (spíš ne).

No v každém případě jsme se ráno úspěšně vypravili a vyrazili směr školka. Cesta byla v pohodě (Míša cestování autem zbožňuje), akorát se divil, kde jsme zastavili.
Do školky jsme ho tedy museli donést, protože kde on to nezná, tam odmítá chodit :-). Ve školce už pookřál, prozkoumával místnosti a hračky a bylo ho všude plno.

Tak jsme se rozloučili a nechali Mišíka v péči paní učitelky. V poledne jsme si pro něj opět přišli s obavami,  co bylo.No první asi hodinu a půl, byl Míša vzornej a prozkoumával školku. Pak si vzpomněl, že má (tedy vlastně nemá) rodiče a začal nás shánět. To byl bohužel konec jeho dobré nálady a zbytek dne probrečel. Když nás uviděl ve dveřích, tak se k nám přitisknul a držel se jak klíště. Pak s námi ještě hodinu nemluvil (tedy on zatím nemluví, takže myšleno obrazně :-)), jak byl naštvanej.
Cestou zpátky demonstrativně přibouchl branku od vchodu, že jako on sem teda chodit nebude :-).
Odpoledne se pak zklidnil a byl naprosto vzornej. Musel nám ukázat, že on je přece nejhodnější a do školky nepotřebuje.

Druhý den jsem ho už vezl sám a čekal nejhorší. Ráno jsme se vypravili kupodivu v pohodě a zamířili ke školce. Dovnitř šel Míša dobrovolně (jsem se nestačil divit). Pak se nechal převléct a utíkal dovnitř do třídy.
Tam vyhrabal ovladač od televize a přinesl si ho, že chce koukat na pohádku :-). Žádný řev, vztekání naprosto nadšenej.
V poledne pro něj jela mamka a opět prý plakal celý den :-(. Akorát asi 15 minut před příjezdem maminky, se jim ho podařilo ukecat na pohádku.
Tentokrát už se ale nevěšel a naopak mamku tahal dovnitř a ukazoval jí hračky. Pro změnu zase odmítal odejít, učitelky z něj nemohli :-).
Dneska (sobota) jsme jeli nakoupit a část cesty je stejná jako do školky. Když jsme ale zabočili na jiné křižovatce, tak protestoval, že se nejede do školky :-).
Tak jsme zvědaví co bude v pondělí (to by tam měl už i spát).

Jinak ve třídě je pět dětí (včetně Míši) a mají jednu hrozně hodnou paní učitelku a jednu neméně hodnou paní asistentku. Vůbec jsou tam ve školce samé hodné a ochotné paní učitelky :-). Míša je tam nejmladší, takže je z toho patřičně vykulený a zatím moc nespolupracuje. Tak doufáme, že se rychle adaptuje na nový režim.


4 komentáře:

 1. Asi Míšu rozhodilo to, že ho dvakrát vezete do školky a třetí den ho zavezete někam jinam. :-) Příští týden to třeba zvládne postupně lépe, když těch dnů bude víc. Tak držím palce, ať se Míša na nový režim brzy adaptuje a ve školce se mu začne opravdu líbit. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Držíme palce, ať si Míša zvykne. Hodně totiž záleží i na paní učitelce a pokud je opravdu hodná a umí to s dětmi, je vyhráno. Musela jsem se při čtení příspěvku usmívat, protože mi Míša připomíná Sárinku. Tak držíme palce.

  OdpovědětVymazat
 3. Už by tam měl i spát?? Tak rychle??? Jenda po roce chození zvládl 2 hodiny jednou týdně.

  OdpovědětVymazat
 4. Už tam dokonce i spí :-), teda v rámci možností. Měli jsme z toho obavy, ale nakonec to s ním paním učitelky zvládly. Asi se chce toho nebát a prostě to zkusit. Oni ty naše dítka dokážou mnohem víc, než si myslíme :-).

  OdpovědětVymazat