čtvrtek 3. listopadu 2011

Helloween

Míša měl v pondělí ve školce Helloween party. Paní učitelky nás poprosily o nějaký kostýmek pro Míšu. Koukali jsme v obchodě, ale měli akorát falešné sobi a kostým santa klause. Obojí bylo okamžitě zamítnuto. Pak jsme ještě narazili na čarodějnický klobouk za lidových 600,- a bylo rozhodnuto, něco musíme spatlat sami :-).
Protože Míša zbožňuje video s kouzelníkem, který mává hůlkou a říká Abrakadabrá, tak jsme se rozhodli, že půjde za kouzelníka.

Míša nejprve trénoval na omalovánkách.

Já jsem mezitím uřízl kousek dřívka jako kouzelnickou hůlku a Míša jí pomohl vybarvit (a nejen ji :-)).

Poté jsme se vrhli na kouzelnický klobouk. Tam už byla spolupráce trochu horší. Nějak nechápal, proč má černý papír vybarvovat, když už je černý :-). Nakonec tam ale pár klikyháků nakreslil.

Mamka mezitím ušila krásný kouzelnický kabátek (původně ubrus :-)) alias pončo a doplnila kouzelnická malování.

Tak a tady je náš malý kouzelník v akci :-).

Poznámka: Ten klobouk mu vydržel právě tak na tu fotku, on na hlavě něco nosí krajně nerad.

Ve školce se bohužel příliš nezadařilo, protože Míša byl mimo ze všech těch kostýmů a moc jim nespolupracoval. Tak jsme rádi, že se mu líbila alespoň výroba kostýmu a následné řádění doma :-).

Jinak, protože je venku škaredě, tak sem dám i pár fotek našeho domácího hraní.

Míša dostal obrovské puzzle, které obsahuje 8 různých her. Hrozně ho baví vyndavat jednotlivé části a poté je zase dávat zpátky.

Dále mu babička koupila dřevěné puzzle na procvičování oblékání. To potřebuje trénovat, neboť zatím nějak nepochopil význam oblékání a ven se dere klidně v pyžamu.


No a nakonec naše oblíbené magnetky. U těch se vždycky tváří strašně důležitě a vrtá mu hlavou, jak to funguje :-).

5 komentářů:

 1. Kouzelník vypadá úžasně a puzzle taky! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný kouzelník, Jenda by na sebe nic narafičit nenechal. Puzzle vypadá suprově. A ta poslední fotka..ty kuličky u sebe drží? Fakt to jsou magnety??

  OdpovědětVymazat
 3. Míša taky ze začátku nevěděl, proč si to má dávat na sebe, ale ukecali jsme ho :-).
  Puzzle jsou z Globusu a kuličky jsou opravdu magnety. Prodává se to jako neocube a je jich tam 100.

  OdpovědětVymazat
 4. Úžasná spolupráce při vytváření kostýmu. Míšovi to jako kouzelníkovi moc sluší, super nápad. A ještě pochvala mamince, je to šikulka. No prostě paráda. Koukala jsem i na neocube a zírala, co se z nich dá všechno vytvořit. Pořád váhám, zda je koupit na vánoce Lukáškovi, zda bude mít takovou představivost.

  OdpovědětVymazat