úterý 15. listopadu 2011

U Neurologa

Před 14 dny jsme šli s Míšou na pravidelnou kontrolu k neurologovi. Tentokrát napsal Míšovi první "lék" Nootropil na podporu mluvení. Chvíli jsme bádali co to je a jestli to není nějaký drasťák, ale jsou to volně prodejné kapky, které zlepšují zásobení mozku živinami. Takže s odstupem času mohu napsat první zkušenosti s kapkami.
Tak první týden nic (to jsme i čekali), potom ale Míša najednou začal hrozně jíst (to hrozně je opravdu na místě). To co dřív snědl za týden, byl schopen sníst k obědu a ještě koukal čim by se dorazil :-). Začal ochutnávat věci, které dřív vůbec nechtěl zkusit. Nevím jestli to je následkem Nootropilu nebo nějakým vývojovým obdobím, ale rozhodně je to pozitivní :-). Co se týká mluvení, tak zatím žádný výrazný efekt nenastal, ale to bude ještě chvilku trvat.

Kromě kapek, jsme byli objednání poprvé na EEG. Sice nikdo nevěřil, že se podaří Míšovi EEG natočit, ale pan doktor říkal, že to zkusíme.

Pro informaci, pro natočení EEG je potřeba nasadit si na hlavu zvláštní čepičku, nechat se nagelovat vodivým gelem, připojit drátky k čepičce a k uchu a hlavně vydržet 20 minut v klidu. Všechny tyto body vypadali pro nás naprosto nesplnitelně. Co si budeme povídat i splnění jednoho bodu lze u Míši považovat za úspěch :-).
Důkladně jsme tedy doma trénovali nasazování čepičky :-).


A dneska nastal den "D" a zásobeni úplatky nejtvrdšího kalibru jsme vyrazili k panu doktorovi. V čekárně jsme chvilku čekali a Míša nebyl zrovna v nejlepším rozmaru, ale nějak jsme to čekání přežili a hurá do ordinace. Tam si Míša sedl mamce na klín a pustili jsme mu na DVD přehrávači nejoblíbenější pohádky (ještě některé z nich neviděl) a kupodivu trik zabral. Míša byl tak zaujat, že si nechal nasadit čepičku.
Hurá, jeden bod splněn (že by zabral domácí trénink?).
Poté ho sestřička nenápadně obcházela a vždycky když byl zabrán do pohádky, tak mu nanesla trochu vodivého gelu. Sice to chvilku trvalo, ale zdařilo se. Drátky si nechal nasadit kupodivu celkem bez protestů a ani si jich moc nevšimnul. Takže zbýval poslední nejtěžší bod, udržet ho 20 minut v klidu.
A nebudete tomu věřit, zdařilo se. Ke konci sice už Míša přepínal pohádky sem a tam, ale vydržel sedět a příliš se nehýbat. Hurááá máme to za sebou.
Pak už nám pan doktor jenom sdělil, že je vše v pořádku, tak 3x hurá. Asi jsme z toho byli vystresovaní víc my, než Míša :-).
Za odměnu byl samozřejmě zmrzlinový pohár a hranolky, dneska si je Míša opravdu zasloužil.

7 komentářů:

 1. Paráda! Kde to bylo?? Jendovi EEG nikdo udělat nechce. :-( Právě proto, že si nenasadí čepici, neposedí....ap.

  OdpovědětVymazat
 2. u dětského neurologa, sestřička moc šikovná a Míšovi trpělivě dávala gel na čepičku postupně, sice to trvalo dýl, než to bylo hotové, ale zvládla to. Míša mi seděl na klíně a v ruce měl dvd přehrávač a koukal na krtečka na tom DVD přehrávači jsme byli domluvení s doktorem dopředu, jinak by totiž taky neposeděl.
  Míšova mamka

  OdpovědětVymazat
 3. PS: Neurolog v Českých Budějovicích, MUDr Peřina

  OdpovědětVymazat
 4. Peky, děkuju... DO CB je to 8O km, to bysme mohli zvládnout...uvidíme. Díky.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to je bezva, hlavně ty výsledky. Ještěže existují pohádky, taky nás už hodně zachránily. Nootropil jsme Sárince dávali tuším tak 3 měsíce. Tenkrát ho napsala dr. Justýnce od Lucky, tak jsem to chtěla vyzkoušet taky, je volně prodejný. Ze začátku jsem pozorovala malé změny, ale pak se chování u Sárinky zhoršilo, raději jsem ho vysadila. Nemuselo to bých pochopitelně tím lékem. Tenkrát jsem se ptala na účinky u Justýnky a matně vzpomínám, že tam taky něco bylo. Tím v žádném případě nechci brát určitou naději, protože každý lék zabírá na každého úplně jinak a možné příznaky nemusí být s jeho užíváním spojené. Přeji, spoustu dalších krůčků vpřed, Míša je frajer.

  OdpovědětVymazat
 6. Ještě jsem zapomněla poděkovat za radu u mého příspěvku "Co s tím", moc děkuji za pomoc.

  OdpovědětVymazat