neděle 11. prosince 2011

Mikuláš, Vánoční přípravy

Dneska jsem se konečně dostal k napsání příspěvku. Máme teď nějaké hektické období, tak moc nestíhám. Míša byl skoro 14 dní nemocný s kašlem. Po 14 dnech léčby kašle úplně stejně jako předtím. Když to tak vezmu, tak od té doby co je ve školce, buď kašle nebo kašle hodně. Tyto dvě období se mu s naprostou pravidelností střídají a je úplně jedno jestli ho něčím léčíme nebo ne. Paní doktorka říká, že to trvá i rok, než se dítě promoří bacily. Škoda, že bacil nejde ničím bacit :-).

Jelikož jsme byli doma, tak ho bylo třeba nějak zabavit. To je vždycky problém, protože ho všechno baví tak dvě minuty.
Chvilku si hrál se stavebnicí. Vždycky se u toho tváří strašně důležitě :-).

Potom ho docela baví malovat vodovkami.

A jako novinka, Míšu zaujalo vaření :-)

Mamka mu dala na hraní rýži a fazolky. Z toho byl naprosto nadšen, neboť co se sype, to se počítá. Skoro hodinu se v tom hrabal a vybíral fazolky a rýži do misky. Taková naše malá popelka (akorát popelka u toho neměla takový rozptyl :-)).

Další kuchařská zábava bylo škrábání brambor. Neustále podával brambory a koukal, jak se škrabou.  Akorát byl problém ho přesvědčit, že opravdu nehodláme nakrmit půlku města a metrák brambor k obědu je zbytečně moc. Nechali jsme ho tedy, ať si to také zkusí. Dostal škrabku a tvářil se notně důležitě. Dokonce se mu i povedlo kousek brambory oloupat, tak si jí pak hlídal, že to je jako ta jeho :-).

Jelikož se blíží vánoce, tak mamka pekla perníčky a Míša notně asistoval. Válení a vykrajování ho příliš nezaujalo. Moučnění válu ho naopak zaujalo velice (mouka se holt sype). Po několika vteřinách bylo víc mouky na válu, než v perníčkách.

Jeden den, jsme vzali Míšu do nákupní zóny. On tam chodí hrozně rád na ovocné koktejly :-). Dostal tedy koktejl a poté si to namířil směr hračkářství. On tam většinou jenom prolítne a ničeho si moc nevšímá, ale tentokrát ho zaujal krtek v nadživotní velikosti.V regálu jich bylo několik, Míša tři z nich vyndal ven a pak si tam k těma zbývajícíma vlezl. Prodavačky měly šou :-)). Bohužel jsem neměl foťák, moc mu to v tom regálu mezi  krtkama slušelo :-). Protože se blížil Mikuláš, tak jsme mu ho koupili (akorát ta cena) .

Jinak Míšu svátky typu Mikuláš, Vánoce atp. nijak nezajímají. Vůbec nechápe co se po něm chce a co se děje. Taštičku s dobrůtkami, ale pochopil okamžitě. Obzvláště, když mu jí přinesl ktečko-čertik :-).


Nejlepší zábava ovšem byla, ukrást krtkovi rohy :-). Fotka asi říká vše :-).

3 komentáře:

 1. Máte optimistickou paní doktorku, my už bojujeme s bacily třetí rok. Jinak vidím z fotek, že máte skvělého pomocníka v kuchyni:-) Přejeme, jestli to tedy vůbec jde, pohodové předvánoční dny, hlavně bezkašlíkové. My taky nějak nestíháme, holt blíží se vánoce!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. Je super, jak zvládá "pomoc" v kuchyni, to Jendu nějak nebere. A to, že ho baví všechno 2 minuty, to známe. Jendu taky. A protože už půl roku nebyl ve školce, občas mi vstávají hlavy hrůzou..představa, čím ho budu zase celý den bavit... Každé 2 minuty střídat činnosti a ještě vybírat ty, které by ho zaujaly...to je nadlidský výkon.
  Krásné fotky. Přejeme, aby se kašel lekl a utekl...

  OdpovědětVymazat
 3. S tím vařením i hraním je to vždycky loterie. Musí mít náladu, jinak odmítá spolupracovat. Jinak díky všem za přání.

  OdpovědětVymazat