neděle 25. prosince 2011

Vánoce

Před Štědrým dnem, bylo potřeba udělat nezbytné přípravy. Aby se Mišík doma nenudil, vyráběli jsme spolu mini vánoční stromeček. Míša až nečekaně ochotně spolupracoval. Na tvoření ho celkem užije :-).
A tady je výsledek naší společné práce.
Potom přijela mamka z práce a začali jsme zdobit skutečný stromeček. Stromeček zdobíme už 23. neboť je na to více času a dá se to zvládnout celkem v klidu. 
Jak Míša spatřil v chodbě stromeček, měl hroznou radost :-). Oproti loňsku, kdy Vánoce zcela ignoroval, to bylo příjemné překvapení.
Rozbalili jsme tedy krabici s ozdobami a Míša začal ochotně podávat.
Nejvíc ho zaujal řetěz.

 Ale dával i ozdoby.

Potom jsme dali světýlka a Míša byl v sedmém nebi :-). Tím zdobení stromečku skončilo a šlo se chrupat.

Štědrý den
Tak a konečně se dostávám k tomu hlavnímu :-). Míša ráno vstával kupodivu až v půl sedmé ( to je u něj rekord,  normálně vstává kolem páté). Den tedy kupodivu proběhl bez větších problémů. Dopoledne střídavě koukal na DVD, hrál na počítači, skládal puzzle a nějak se zkrátka zabavil.
Oběd proběhl tradičně. Mišík se odmítal přiblížit k talíři s polévkou (polévka ho od pohledu nezaujala) . Krtkův dort ho ale zaujal velice, tak obědval dort (jsou přece vánoce no ne :-)).
Odpoledne proběhlo v relativním klidu. Několikrát se sice pokoušel strhnout stromeček ze stolku na zem, ale pokaždé byl zavčas přistižen. Akorát se mu povedlo v nestřeženém okamžiku shodit adventní věnec se zapálenou svíčku a u toho se polít voskem. Naštěstí se nepopálil, ale vosk se mu na rukách vůbec nelíbil. Hned tu hnusnou věc chtěl umýt :-). Svícen dopadl naštěstí na plocho, tak k žádnému požáru nedošlo (bylo to ale o centimetry). Poté již žádná katastrofa naštěstí nenásledovala.
Večeře proběhla v poklidu. Nedělali jsme z toho velkou vědu, ať to Míšu zbytečně nerozhodí. Nijak jsme se nepřevlékali, ani jsme letos (po loňských zkušenostech) nedávali na stůl svíčku :-). Prostě taková normální lepší  večeře :-). 
Polévku Míša tradičně ignoroval (respektive, jak jí zahlédl okamžitě prchnul).
Poté mamka udělal pečené brambory (ty má Míša rád) a jako rybu lososa (nemá skoro žádné kosti). Míša si vzal pečené brambory a kupodivu okoštoval i rybu. To je u něj co říct, protože je v jídle hrozně konzervativní a nerad testuje něco nového.
Po večeři zazvonil zvoneček a šlo se rozbalovat :-). Jak jsem psal, Míša vloni dárky úplně ignoroval a vůbec nechtěl nic rozbalovat. 
Letos si naopak rozbalování úžasně užil.
Co tam asi je?
Tož rychle, ať už to je venku.

Jéééé, ono to svítí ...

Musím to prozkoumat zblízka ....

A co je tady?

Vkládačka, paráda

No a co je zase tohle? Svítící želva, tak to nemá chybu!

Po rozbalení želvy už nešlo fotit, neboť zhasnul a pořád běhal s želvou po pokoji a koukal, jak se všude dělají hvězdičky a hrozně se tomu smál :-).
Letošní Vánoce tedy super. Mišík si letos dárků náležitě užil. 

3 komentáře:

  1. Svítící želva? To neznám, ale vypadá to zajímavě. Parádní vánoce, gratuluji...vždyt říkám, že bude líp..nejen u nás, ale i u vás....:-)

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za gratulaci! Jak jsem četl, U Vás bylo také veselo ;-). Ta želva "promítá" na strop hvězdičky s měsíčkem. Jmenuje se to přesně "Magická želva".

    OdpovědětVymazat
  3. Bohužel dočítám s velkým zpožděním. Mám ale radost, že vánoce i u vás proběhly v pohodě, dárky vypadají zajímavě. Lampu jsme měli kdysi glitrovou a nadělala velkou parádu, bohužel se ale nějakým způsoběm roztavila. Nad želvou jsem uvažovala, ale už jsem ji nestihla koupit. Míša vypadá velmi spokojeně. Takže dodatečně vám všem šťastný nový roky 2012, ať je tak suprový jako letošní vánoce.

    OdpovědětVymazat