neděle 8. ledna 2012

(Ne)plníme úkoly

Míša plní různé úkoly celkem rád, ale pouze pokud chce on. Od nového roku jsme se tedy rozhodli, že po něm začneme vyžadovat plnění úkolů na naše přání. Míša požadavky, které se mu zrovna nehodí, okázale ignoruje.
On našemu požadavku parádně rozumí (dělal to už 100x), ale pokud to není z jeho hlavy, tak jej odmítá splnit.
Například dostane za úkol složit jednoduché pěnové puzzle. Odměnou je většinou hra na počítači (jiné odměny ho dostatečně nemotivují). V praxi to probíhá tak, že se hodinu vzteká, válí se po zemi, strká do nás a vytrvale se dožaduje odměny.

Když vidí, že to nemá žádný účinek, začne dělat naschvály. Čurá na koberec (jedná se o promyšlený čin, neboť si předtím sundá kalhoty :-)). Vyhazuje věci z polic a vymýšlí, jak by se pomstil. Pokud se dostatečně pomstí, jde s řevem plnit úkol. Dělá ale úmyslně všechno špatně. Pokud stále není kýžená odměna, zkusí ještě pár vztekacích záchvatů a pak se s výrazem odsouzence k trestu smrti podvolí a během 10 vteřin splní úkol bez jediné chyby.

Poté následuje velké chválení a kýžená odměna. Jelikož je odměnou většinou počítač, používáme minutku. Když minutka zazvoní, musí se jít dělat něco jiného. Počítač je přístupný opět po splnění úkolu. A začne další kolo hodinového vztekání :-). Celkově vzato 15 minut na počítači = hodina vztekání + 10 vteřin plnění úkolu :-). Naštěstí po několika provztekaných dnech pochopil, že vztekáním nedosáhne kýžené odměny a už se vzteká jenom půl hodiny :-). Do nového roku jsme tedy vykročili poměrně hlučně, ale jinak to bohužel nejde.

1 komentář:

  1. Chápu. Jenda na to byl podobně. Zrovna jsem o tom psala..z hodin vzteku se stává pár minut, čtvrt hodinka. Ale některé úkoly zdařile ignoruje dál, hlavně ty s namalovanými (vyfocenými) dětmi. Ale pokrok je na něm za 3 roky boje vidět. Držím vám palce. Moc.

    OdpovědětVymazat