sobota 21. ledna 2012

Zubař

Ve středu jsme byli s Míšou na pravidelné prohlídce u paní zubařky. Byli jsme objednáni sice na osmou, ale tady se bohužel na časy nehledí. Přišli jsme tam ve třičtvrtě na osm a plno. S Míšou někde čekat = divadelní představení pro široké okolí.
Celkem mě to naštvalo, protože se člověk objedná a je mu to houby platné. U zubaře je to obzvláště blbé, neboť tradiční úplatky v podobě jídla nelze použít.
Naštěstí jsme vzali DVD přehrávač, Míša ale neměl o pohádky zájem. Naopak měl mimořádně silný zájem zesílit přehrávač na maximum a vybírat co nejhlučnější aktivity. Z každé pohádky pouštěl pouze pár vteřin a to napřeskáčku. Veškeré naše snahy o zeslabení byly odměněny náběhem na hysterický výstup.

Lidé viděli, že buď mohou poslouchat nahlas řvoucí přehrávač, nebo řvoucí dítě. Jelikož dítě bylo hlučnější, vyhrál přehrávač. Nikdo si naštěstí nedovolil stěžovat :-).

Po třičtvrtě hodině nekonečného čekání jsme šli konečně na řadu. Už to bylo v poslední minutě neboť Míša měl čekání plné zuby a dával to patřičně najevo. V ordinaci to šlo naštěstí rychle. Míša nechápal co se děje a co se po něm chce, ale než se stačil rozkoukat, už seděl mamce na klíně v zubařském křesle. Pusu samozřejmě neotevřel, ale sestřička i paní zubařka jsou šikovné a nějakým zázračným chvatem mu pusu otevřely. Paní zubařka mu prohlédla zoubky a naštěstí vše v pořádku. Kupodivu, ani po propuštění, moc neprotestoval a vzal to celkem v pohodě. Poté jsme ještě čekali s Míšou v čekárně na mamku (šli jsme na prohlídku hromadně). Míša dostal konečně brambůrky a tak dlabal a čekání mu najednou nevadilo :-). Pak ještě musel chudák počkat na mne, ale úspěšně to přečkal. Tak další kolo zase za půl roku :-).

2 komentáře:

  1. Zvládl to úžasně, klobouk dolů.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ani nevíte, jak závidím. Míša je šikulka. Škoda, že nejsem zubařka, speciální pedagog, lékařka, sociální pracovnice - vše v jednom.

      Vymazat