neděle 5. února 2012

Plníme úkoly

Dostali jsme z Aply pro Míšu osobní plán, co a hlavně jak, je potřeba s Mišíkem trénovat. Teď se primárně zaměřujeme na VOKS, ale krom něj procvičujeme i další věci. VOKS si nechám na samostatný článek, tak teď k tomu ostatnímu.

Trénujeme  uvolnění ruky a správné držení štětce. Míša sice štětec drží jako kůl, ale zato maluje s maximálním zaujetím a to se počítá :-).

Malování mu jde i ve školce. Tohle jsme dostali jako dárek od Míšovi paní učitelky. (Moc děkujeme)

Dále trénujeme barvičky. Mamka koupila pěknou knížečku se samolepkami. Účelem je, doplnit správnou barvu a odstín na správné místo..
Míša se na to pekelně soustředil a šlo mu to výborně :-)

Dalším z úkolů, je přiřadit obrázek ke skutečné věci. Nafotil jsem Míšovi různé věci, ale moc mu to zatím nejde. Zkusil jsem nafotit i kamínky (ty zbožňuje). A naprosto nechápu jak je to možné, ale kamínky docela zvládal. Musím říct, že na rozdíl ode mne :-). Asi budeme muset začínat od nejtěžšího k nejjednoduššímu :-).
Dalším úkolem je trénování barev a klešťového úchopu. Krabička je rozdělená na tři části. V první jsou červené a zelené korálky na jedné hromadě. Ve druhé části je zelený papírek pro zelené korálky a ve třetí červený papírek pro červené korálky. Míšu tyto úkoly docela baví, tak mu to šlo až moc dobře. Je totiž  děsně lenivej, ale zase na druhou stranu chytrej :-). Zjistil, že po jednom korálku to trvá moc dlouho, tak si nabral vždycky celou hrst a vyházel z dlaně korálky jiné barvy. Potom korálky vysypal do správné části a případně opravil chybky :-). Velmi efektivní přístup k úkolu, akorát prstový úchop tím moc netrénuje. Musíme mu tedy vymyslet něco jiného.

Krom práce Míša pomáhal i s montováním svojí nové postele. Přiznávám, že velmi často při montování něco hledám. Šroubovák, šroubky, matičky. Míša mojí sklerózu notně vylepšil a přemisťuje veškeré nářadí na naprosto nečekaná místa :-). Více času tedy trávím hledáním, než montováním, ale kdo by odmítnul takového pomocníka, že :-).
Krom postele mi Míša pomáhal dělat novou skříňku (náš budoucí barový pult). Kam se hrabou puzzle, kostky a jiné hračky. Míša byl prkýnky naprosto uchvácen. Neustále je nosil, skládal a řadil.Vůbec mu nevadilo, že červená dvířka jsou do jeho budoucí skříňky do pokojíku a neustále se je sem pokoušel nacpat :-). Také vůbec nechápal, proč mají být bíle desky na střídačku (deska-díra-deska...) a skládal je tak, jak je na to na fotce :-). Při montování je s nim prostě sranda :-).

No a po náročné práci, je potřeba si pořádně oddechnout. Míša dostal "sedací pytel" a je z něho úplně nadšen. Skáče na něj, válí se v něm, prostě pohodička. Tak stejnou pohodičku Vám všem.

4 komentáře:

 1. Mišík krásně maluje, ten obrázek je moc pěkný. Kamínky Jenda miluje a samolepkové knížky taky.:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Mišík je vidět,že je prima kluk.Jestli jsou to jeho první úkoly,vede si skvěle!Všechno se trénováním určitě zlepší.Vás bohužel čeká stálé vymýšlení úkolů a laminování,ale někdy je to docela zábava.Péta miluje jak to leze z laminovačky,divím se,že jsme jí ještě za ty čtyři roky nezavařili!Přeji hodně úspěchů a sil a ve čtvrtek je v SPC od 15hod přednáška na téma autismus.Hezký večer.P.Smržů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Úkoly už trénujeme poměrně dlouho. Teď spíš přidáváme na obtížnosti, aby se nám nenudil :-). Míša zbožňuje vylézání papíru z tiskárny, laminování se dělá tajně, neboť by nevydržel čekat, až to projede :-).

   Vymazat
 3. Míša je prostě správnej chlap a jako chlap se také staví k pořádné chlapské práci:-) Pomocníků není nikdy dost:-) Musím se přidat k pochvale obrázku, je opravdu krásný a hned první fotka svědčí, že Míša maluje se zaujetím. Chlapi, jen tak dál.

  OdpovědětVymazat