neděle 19. února 2012

Stříhání vlasů

Míša už měl poměrně dlouhé vlasy a tak dnes nastal den D a to stříhání. Míša rozhodně stříhání neřadí mezi oblíbené zábavy. A to nemluvím jenom o stříhání vlasů, ale o stříhání čehokoli :-).

Celý den se kolem nás motal, ale jak zaslechl slovo ostříhat okamžitě po něm nebylo vidu slechu :-). Je zajímavé, že některým slovům rozumí naprosto dokonale.

Stříhání provádí mamka strojkem, ono by to s Míšou ani jinak nešlo. Aby Míša věděl, že se nejedná o nic hrozného, šel jsem první já. Míša se zavřel v pokojíku a byl ticho jako pěna :-).
Pak mu ale zvědavost nedala a mezi dveřmi chodil koukat co se děje.


Když zjistil, že u toho neřvu hrůzou, tak se odvážil i přijít.
Sice jsem se tvářil, že neexistuje nic lepšího, než stříhání vlasů, ale Míša se raději držel v uctivé vzdálenosti. Když jsem byl hotov, došla řada na něj. Sice dělal hrozné scény, ale byl i přes protesty "odloven". Posadil jsem si ho na klín (tedy pokud se výraz posadil vztahuje i na zmítající se dítě ve tvaru luku :-)).
Ihned jsme mu pustili DVD s vílou Amálkou (tu nemá tak okoukanou). Naštěstí Amálka zabrala a Míša se přestal zmítat. Ještě že máme ty pohádky.

Mamka tedy začala stříhat. Kupodivu to Míšovi vůbec nevadilo a proběhlo to bez větších protestů. On byl tedy nakonec horší ten pocit, že se bude stříhat, než vlastní stříhání :-).

Po stříhání následuje koupel a umytí hlavy. Mytí hlavy rovněž nepatří k Míšovým oblíbeným činnostem, tak si musel trochu zaprotestovat. On u toho protestuje vždycky, ale až tak moc mu to nevadí :-).
Ve vaničce musel Míša otestovat i nové kuchařské náčiní, vařil pěnové Mufiny.

Po koupání, je potřeba si trochu pohrát. Míša objevil novou zábavu. Pouští kuličky po takové malé dráze a hrozně ho to baví.

A tím skončím i dnešní příspěvek. Mějte se fajn a příště zase napřečtenou :-).

4 komentáře:

 1. Paráda. Malej mě neustále překvapuje. Jenda by taky potřeboval "letní sestřih"...ALE...

  OdpovědětVymazat
 2. Děti se nestříhají rády,jo,jo u kluků je to jednoduché u holek horší,Justy si už zvykla a stříhám ji ve vaně při koupeli...hezky jste to zvládli a Míša moc hezky nakukuje:-D

  OdpovědětVymazat
 3. U kluků je to jednoduché? To bych netvrdila. :-P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No.... my stříháme jen ofinu. Než jsme přišli na to, jak ostříhat bězbolestně těch 20 vlásků, předcházel tomu vždy hodinový běžecký marathon. Já s nůžkami v ruce honila po domě řvoucí Sárinku. Ještěže nebydlíme v paneláku. Když jsem ji odchytla a podařilo se mi pár vlásků ustřihnout, stálo to vždy zato. Nikdy bych nevěřila, jak křivě se dá stříhat. Ale stříhejte v klidu a rovně něco šíleně řvoucího a ještě v pohybu. Nyní máme vychytávku, že stříháme ve vaně. Sárinka nemá kam utéct, ale i tak je to o nervy a čím více se snažím, tím je ofina křivější. Zrovna nás to čeká o víkendu, tak už se moc těším:-(

   Vymazat