čtvrtek 1. března 2012

Návštěva psycholožky

Minulý týden jsme s Míšou navštívili paní psycholožku. Míša tam chodí hrozně rád, je tam spousta hraček a paní doktorka to s dětmi umí.
Míša docela překvapil, neboť ho zaujal obrovský domeček pro panenky. Domeček tam byl i u předchozích návštěv, ale předtím Míšu nikdy nezaujal.
Míša začal z domečku stěhovat nábytek a panenky na podlahu. Panenky dával do postýlky, dělal míchy míchy lžičkou v hrnečku, no prostě jsme jenom zírali (doma nic takového nemá, tak i paní doktorku hodně překvapil). Je to naše malá hospodyňka :-).

Docela sranda byla, když objevil krabici s hudebními nástroji. Okamžitě mu secvaklo, že je devět hodina a ve školce je rituálek. Míša rozdal hudební nástroje a doktorka, nedoktorka, všichni jsme museli hrát (na psychiatrii je veselo :-)).
Aby to nevypadalo, že si tam Míša chodí jenom hrát, tak plnil i nějaké úkoly. V podstatě typu vlož tvar do předlohy, dej k sobě části obrázku atp. Ze začátku byl Míša ze všech těch hraček roztěkaný, ale paní doktorka ho nenutila plnit úkoly hned. Jenom mu je nachystala na stůl.
Míša, když běžel okolo, tak přibrzdil, úkol bleskově splnil a opět odplul kramařit domeček :-).
Postupně, krom jednoho úkolu, splnil všechny. Je to náš malý šikula :-). Za odměnu pak dostal ovocný koktejl, no prostě paráda.

Krom návštěvy doktorky jsme řádili i doma. Míša má totiž opět hrozný kašel a do školky nemůže. Krom kašle mu ale vůbec nic není. Je to celkem paradox, neboť celou noc kašle a hází sebou v posteli. My se tedy vůbec nevyspíme. On se ale ráno (dneska ve 4:00) budí plný energie. Kdyby někdo přišel na návštěvu, tak ty ploužící se mrtvoly jsou zdraví rodiče a ta hyperaktivní blecha je naše nemocné dítě:-).

Míša nyní objevil fazolky. Sypké materiály ho vždycky fascinovaly (jeden z autistických rysů). V létě zbožňuje písek, v zimě vzal na milost alespoň fazolky. Dokáže s nimi dělat neuvěřitelné blbosti :-).
Dávat je na hromadu, přesýpat je do kelímků, házet je za gauč, cpát si je za tričko a házet je rodičům do postele :-).

 Dokonce u toho zvládá i meditovat :-)

Krom fazolek jsou v kurzu i plyšáci, parádně se z nich kouká na DVD.

A na závěr jedna hádanka: Hádejte co se stane, když pustíte bez dozoru autistu na chvilku k počítači?

Ano správně, seřadí vám ikonky vzorně do řad :-). Jsem měl málem infarkt :-).
Tak s úsměvem jdu lovit fazole z postele a vracet ikonky do původního stavu :-).4 komentáře:

 1. Děkuji za krásný, usměvavý příspěvek. Míša se nádherně směje. Já jsem ještě Jendu k PC nepustila, tak nevím, co by se stalo. :-P Ale kašel a rýmu má taky a včera (dnes) řádil do 01:30h. Stoptussin ho nabudí, nevím proč...

  OdpovědětVymazat
 2. :-) Seřazené ikony do řady - to ještě jde:-) Já po pár minutách Sárinčeny práce dávám notebook dohromady dlouhé hodiny. Sárinka má svůj starý notebook, ale zvládne obhospodařovat ve chvílích mé nepozornosti i ten můj. Hned mám nainstalovaný nebo odinstalovaný prográmek, jinou plochu, lištu někde, nevím kde apod. Hodiny pak nadávám a nevím, co s tím, kam vše uložila apod. Jinak Míša je šikula a přeji mu a taky hlavně vám, brzké uzdravení. Jinak my máme místo fazolí korálky. Je úžasné stoupnout na takovou krásně špičatou korálku, to je hned akupresura jak vyšitá.

  OdpovědětVymazat
 3. Ahoj,chtěla jsem se zeptat odkud jste,jestli přímo z Č.Budějovic?Já jsem z Veselí nad Lužnicí,mám dceru Klárku.Je jí 4,5 roku,zatím nemá dg.autismus,ale má toho i tak dost.Jestli by Vám to nevadilo,ráda bych si dopisovala na soukromém meilu.Třeba o zkušenostech s lékaři a pod.Můj meil je pehovajana@seznam.cz.Jestli budete mít chuť mi odepsat,budu moc ráda.Dík Jana

  OdpovědětVymazat
 4. ten pc mě rozesmál :-)Míša je fakt šikula

  OdpovědětVymazat