čtvrtek 19. dubna 2012

Stěhování - finále

Jak již z minulých příspěvků víte, začali jsme se postupně stěhovat do nového bytu.
Protože pro autíka je změna bydliště poměrně velký zásah do jeho rituálů, bylo naplánováno pozvolné stěhování.
No a jak už to bývá, řešili jsme přesně opačný problém. Míšovi se nechtělo z nového bytu odejít :-). Do provizorního pokojíčku totiž dostal televizku a malé křeslo. Od tohoto okamžiku odmítal byt opustit :-). Z pozvolného stěhování, se tedy rázem stalo stěhování urychlené :-).
O velikonocích byl Míša u babičky a my jsme připravovali byt na nastěhování. Dodělávala se kuchyně.
A hlavně Míšův pokojíček. Konečně se Míša dočkal těch červených dvířek, co už je měsíc zkoušel nacpat kam se dalo :-).
Během celého týdne, jsme se postupně připravovali na stěhování. Nikdy bych nevěřil, co dokáže člověk shromáždit za 8 let "zbytečných" krámů :-). Po balení asi desáté krabice, jsem začal záviděl bezdomovcům. Sbalí igelitku a mají přestěhováno :-).
No nějak jsme sbalili to "hlavní" a o tomto víkendu vypukla stěhovací akce. 
 Míša jel opět k babičce, jinak by se stěhovat nedalo. Se stěhováním nám pomohli kamarádi, za což jim patří ohromný DÍK. Vůbec jsme nečekali, že to půjde takovým fofrem. Odpoledne již bylo vše přestěhováno a jel jsem pro Míšu. Byli jsme zvědaví co tomu řekne :-).
Míša v okamžiku odbočení k novému bytu, začal tleskat (hrozně se těšil). Asi podle neustálého povídání o stěhování, sbalených krabic, návštěv nového bytu, pobytů u babičky a celkově toho všeho chaosu okolo pochopil, že se už stěhujeme natrvalo.

V novém bytě je Míša diplomaticky řečeno trochu "přebuzený". Lépe řečeno řádí jako tajfun s tornádem dohromady :-). Lítá jako blázen a ze všeho je hrozně nadšený :-). Zatím ho to nepustilo, tak snad se trochu sklidní.
Je zajímavé, jak se okamžitě zorientoval, kde co je (na rozdíl od nás). Okamžitě věděl, kde jsou lžičky, skleničky, ovoce, dobrůtky :-), ačkoli se jedná o úplně jinou kuchyni i jiné prostorové uspořádání.

Jediným problémem byla vana. Míša se doteď koupal jenom ve svojí vaničce a k velké vaně se odmítal přiblížit. Bylo tedy nutné zvolit kompromis :-).
Kupodivu kompromis přes mírné protesty prošel :-), snad se nám podaří malou vaničku postupně odbourat.

Včera začal Míša plnit nějaké úkoly. Byl úplně nadšený, teď na procvičování nebyl moc čas a Míšovi to asi trochu chybělo. Včera plnil úkoly jako o život :-).

Pro dnešek vše, mějte se fajn.

2 komentáře: