sobota 26. května 2012

Procházky

Protože je hezky, jezdíme na výletky na Míšova oblíbená místa.
Letos je u Míši vidět díky školce velký pokrok ve vztahu k okolním dětem i v motorice. Loni nesnesl ve svém okolí dítě, natož aby mu zasahovalo do hry.

Letos už snese děti v bezprostřední blízkosti. Sice si s nimi nehraje, ale pokud mu třeba seberou trochu písečku, tak to většinou nechá bez povšimnutí.
Pokud je některé dítko již příliš dotěrné, zlehka jej odstrčí. Sice ho stále musíme hodně hlídat, aby nedošlo k nějakému většímu konfliktu, ale oproti loňsku je potřeba našich zásahů minimální.

Míša už také letos řádí na obrovské skákací trampolíně. Dřív tam šel pouze na krajíček a tam se nechal houpat. Letos už řádil mezi ostatními dětmi :-).Rovněž lezení po výškách patří bohužel k jeho oblíbeným zábavám. Akorát je problém ho občas chytat.

Jinak všem naším výletům dominuje voda. Tak tady bylo po krátce po bouřce a Míša si nenechal vysvětlit, že skluzavka končí v louži. 

Samozřejmě že se musel sklouznout a skončil ve vodě. To mu to můžete říkat 100x, ale není nad osobní zkušenost :-). Pak jsme samozřejmě museli domů, protože mokré boty se mu nezamlouvaly.

Tady je další oblíbená výletní trasa. V Budějovicích je na Lanovce fontána, kde chvilku teče voda jenom málo, ale pak to ve vodě zažbľuňká a z malého vodotrysku je půl metrový :-).


Míša samozřejmě číhá na ten správný okamžik, ale ne vždy dokáže prchnou zavčas :-). Od fontány tedy odchází promáčený komplet :-).

Další oblíbená atrakce je "vodotrysk" v Hluboké :-). Moc se mu nechtělo, protože voda byla studená, ale nakonec tam řádil jako správný vodník.


Krom řádění ve vodě se nám Míša zamiloval. A to ne jenom tak, ale do krabice od cukru :-). V obchodě si jí sám vybral a dal do košíčku. V autě si jí pak pečlivě hlídal.

Doma si jí dokonce vzal k sobě do peřin :-).

Trochu jsme trnuli, zda to obsah krabice přežije, ale naštěstí vydržel. Akorát velké zklamání nastalo po otevření, Míša asi čekal, že tam budou vyobrazené dobrůtky a ono nic. Jenom blbej cukr!
Tož nemají to ti děti vůbec jednoduché :-).

Doma teď Míša občas plní i úkoly. Dostal novou dřevěnou vkládačku. Dílky jsou půlené, tak to dá trochu zabrat, ale baví ho to.

Také konečně pochopil princip domina, tak tady je jeho dílo:

Po takové intelektuální práci je potřeba vyrobit nějakou dobrůtku. Míša tedy pomáhal mamce péct dort. Zkoušel válel marcipán. 
A pak z něj zkoušel vykrajovat lístky
A tady je výsledek jejich společného díla.


Mějte se sladce :-).

4 komentáře:

 1. Nádherné fotky. Tu skládačku na 2 dílky má Jenda taky. Parádní pokroky, mám z vás radost. Kluci se lepší a to je fajn.

  OdpovědětVymazat
 2. Jinak ukazování jsme se učili na fotkách rodiny..tisíckrát dokola: KDE je máme, kde je táta, kde je Jeník...? Nejdřív jsem mu držela ruku a chválila jsem ho o stošest. :-) Postupně jsem dopomoc ruky stáhla.
  A taky jsme to cvičili na výběru bonbónů...chceš bonbón nebo lízátko? UKAŽ. Chceš rohlík nebo čokoládu? UKAŽ. Dokud neukázal, nic nedostal. Hezký den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za tipy! Míša ukazování používá, pokud něco chce. Třeba napít, v obchodě si ukáže, že chce koupit meloun, ... Horší to je, pokud po něm chceme ukázat něco konkrétního. Hlavně v knížkách, tam má ještě co dohánět.

   Vymazat
 3. Ahojky no super pokroky...Míša tedy hezky řádí,mezi dětmi to je fajn...Justýnka si letos oblíbila písek,ale tím způsobem,že ho jí (néé ještě jí baví přesípat)ale na společné pískoviště raději nechodíme:-)Domino je celkem těžké,to Justy vůbec zatím nechápe,to je Míša šikulka....my teď začaly hodně ukazovat v knížkách(konečně ji hodně baví) a asi po měsíci,už hezky ukazuje i zvířátka...ale ještě to není stoprocentní to né.Mějte se moc hezky a krásné léto:-)
  PS: nooo Justy si taky občas v obchodě něco vybere v domnění, že tam budou bonbonky,tuhle si vybrala balíček vanilkového cukru,ona hodně čmuchá a ten teda voněl,tak ho brala:-)Doma taky byla hooodně zklamaná:-)Lehké to nemají,jen co je pravda:-D

  OdpovědětVymazat