úterý 8. května 2012

Uspávání a jiné večerní činnosti


Jelikož jsem pln čerstvých zážitků, tak deska to bude o uspávání našeho autíka.

Spaní se u Míši netěší velké oblibě. Jako spousta jiných věcí, i večerní uspávání musí mít svůj řád.

Před spaním se Míša vykoupe, pak si nechá vyčistit zoubky a zaleze postýlky. Přečteme si pohádku a Míša krásně spinká až do rána. No tak takhle bych si to představoval :-). Moje představy jsou ovšem našemu autíkovi zcela ukradené, on má na uspávání zcela jiný názor.Tak koupání ještě ujde. Sice se stále koupe ve své vaně pro kojence, kde je napresovaný asi jako hroch v akváriu, ale do velké vany odmítá zatím vstoupit.Po koupání se Míša  obléká do pyžama. V jeho podání to znamená, že si přinese ponožky. Víc toho na sobě nepotřebuje :-). Poté, co ho oblékneme, následuje čištění zubů.

Na čištění zubů jsou potřeba ideálně dva lidé. Jeden Míšu musí rozesmívat a druhý využít chvíle, kdy má otevřenou pusu a pokusit se během těch pár vteřin vyčistit co nejvíce zubů. Pokud nemá Míša náladu, skousne kartáček a hrajeme si na buldoka. Já se mu pokouším pohnout kartáčkem v puse a on má děsnou srandu, že se s ním přetahuju.Po vyčištění zubů (dá-li se to tak nazvat), následuje uložení do postele. Tam leží pouze v případě, že je puštěná televize a ležíme tam s ním. Naučil se, že spolu koukneme na animáček a poté se jde spinkat. 

No spinkat by jsme šli hlavně my, pro Míšu začíná jeho hlavní večerní šichta. Tak nejdřív zkusí přeskládat všechny polštáře a peřiny dle svého uvážení (tj. na velkou hromadu). Poté asi 20x přinese ovladač a dožaduje se puštění pohádek. Následuje trucování, že mu nebylo okamžitě vyhověno. Poté se konečně trochu unaví a začne se tulit.
Tedy výraz tulit používám já. Nezávislý pozorovatel by tuto činnost popsal spíše jako pokus o udušení, skalpování, zlámání žeber a vykastrování :-). Po vybití zbytků energie, s pocitem dobře vykonané práce, konečně usne. My si jdeme přepočítat kosti, modřiny a postěžovat si na blog :-). 

Příště mám v plánu napsat něco o nakupování s autíkem, tak se můžete těšit :-).
3 komentáře:

  1. Jenda má 5 a čtvrt a stejně tak se koupe v malé modré vaničce. Čištění zubů zvládnu já, taťka ne. Pyžamo odmítá, spí v mikině a v teplácích:-) A uspávání trvá cca 2 hodiny a za asistence mé a puštěného DVD. Podoba, ne? :-)

    OdpovědětVymazat
  2. Tý joooo,asi píšeš o naší Justýnce,hlavně teda s těma ponožkama si mě rozesmál,Justy taky nosí ze skříně jen ponožky,zřejmě autíkovské nej oblečení...:-)Jinak teda uspáváme tím stylem,že jdem do ložnice tam chytnu Justýnce obě ruce dám ji na bok ,přikryju až po hlavu a zabere...ale jak jí nedržím ruce a není na boku neusne....:-)Těším se na nakupování u nás je to taky lahůdka:-)

    OdpovědětVymazat
  3. Ahoj,u nás je hodně podobný to čištění zubů,taky skousne kartáček a už se nikam nehnem.A to mazlení je taky podobný,naše Klárka zase má v oblibě mačkání bradou,že by Ti rozmačkala čelisti,nebo cokoliv jinýho.Usínání teda zatím zvládáme dobře,spí docela dost.Jana

    OdpovědětVymazat