úterý 12. června 2012

Tak různě


Minulý víkend jsme šli na procházku ke zdejšímu rybníku. Míša tam s oblibou háže kamínky, tak aby se zabavil. No tedy, šli jsme my. Míša si vlezl do kočáru a odmítal udělat krok pěšky. Teď je to s tím jeho chozením jako na houpačce. Někdy ujde kilometr ani nemrkne, jindy odmítá ujít pěšky 2 metry. Akorát to nehlásí dopředu, tak je těžko říct, jestli se z procházky nestane spíš pronáška :-).

U rybníka ale řádil parádně. Tak nějak se postupně přibližoval vodě, až tam vlezl. Naštěstí bylo celkem teplo, tak jsme ho nechali.

U rybníka jsou i takové stoleté prolézačky, ale Míšu zaujaly a musel je vyzkoušet. Celkem mu to šlo, akorát jsme ho museli jistit neboť on se do všeho vrhá po hlavě a nějaký pud sebezáchovy u něj moc nehrozí.


Také objevil novou zábavu při nakupování, místo nákupu tedy skládáme lego :-). Zajímavé je, že doma má lego taky a ani si ho nevšimne. Asi mu budu muset nastěhovat do pokojíčku regály z Globusu :-).


Minule také v Globusu perlil, chtěl za každou cenu koupit knížku krtečka. Problém byl v tom, že on přece nebude prohlížet tu malou dětskou (ty má už doma asi všechny), on chtěl tu ooobrovksou atrapu ve tvaru knížky :-). No jo, ale vysvětlete mu, že to je jenom reklama a koupit se to nedá. Tohle by tam neměli vůbec vystavovat, vůbec neberou ohled na autíky :-).

Jeden den jsme také jeli vysát a umýt auto. Míša v autě nejen rád jezdí, ale také baští. U toho má ovšem značný rozptyl, takže vysavač je naše častá zastávka. Vedle vysavače je i ruční myčka, tak jsem tam Míšu zkusil vzít co tomu řekne. Měl trošku strach z toho hukotu, ale voda je voda, tak nakonec zdárně asistoval. Akorát by měli mít nějaký speciální tarif pro vodníky typu Míša :-).


Teď jsme bohužel zalezlí doma. Jednak je škaredě a jednak má Míša opět kašel a rýmu. Ono kašel a rýma jsou u nás na denním pořádku. Snad krom pár dní má rýmu a kašel pořád :-(. Jelikož jsme tedy doma, je třeba ho nějak zabavit. V opačném případě hrozí, že se zabaví sám a to většinou končí nějakou katastrofou.

Tak tady měl za úkol najít, co do řady nepatří, ale nesetkalo se to s úspěchem. Místo vyřazování postavil z kostek komín, ale taky dobré :-) .
 
Potom krásně kreslil. Těžko říct jestli to byla náhoda nebo úmysl, ale namaloval parádní obličej.Dostal také plstěné tvary a lepidlo, aby je mohl nalepovat. Tak tvary ho moc nezaujaly, ale zato lepidlo velice. Dle hesla hlavně ať to drží, vyplácal celé lepidlo na jeden dílek :-).


  
Pro dnešek vše, našel jsem pár nových zajímavých úkolů, tak jdeme tvořit :-).4 komentáře:

 1. Super reportáž. Míša je šikovný kluk. Líbí se mi, jak myje auto.

  OdpovědětVymazat
 2. Zdravím, jsem tady poprvé a musím říct, že Míša je supr!!:-) Fakt šikula:-) A měla bych otázku? Míša hraje poč.hry prosím Vás? Já mám taky aut.syna-4 roky a chtěli bychom to zkusit, zda by ho to bavilo-můžete mi dát nějaký odkaz na vhodné hry? Díky moc. Míša.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míša řádí na počítači zhruba od dvou let :-). Určitě to vašeho synka bude též bavit. Tak u nás vede www.uptoten.com, potom vaření http://games-free-online.net/?a=game&id=528, http://www.nickjr.com/kids-games/umi-city-mighty-math-missions.html, http://www.bbc.co.uk/cbeebies/balamory/games/balamory-dominoes
   Jsou to odkazy na konkrétní hry, ale dá se vždy proklikat ke stovkám dalších :-). Tak ať se něco z toho líbí.

   Vymazat
  2. Díky mooooc. Snad bude. Už nevíme jak to udělat , aby ho něco bavilo!!! Jste hodný!!!

   Vymazat