pátek 3. srpna 2012

Narozeniny

V úterý se u nás oslavovalo. Míša měl 4 roky. Je už z něj holt velkej (a těžkej ;-)) kluk.
Míša již tradičně podobné oslavy moc nechápe, ale na dobrůtku se nechá ukecat vždycky :-). Mamka upekla Krtkův dort a zapálila na něm svíčky. Ze svíček byl Míša nadšen.

Nakonec okoštoval i dort, i když se na něj koukal dost nedůvěřivě :-).
Nejlepší bylo, že snědl akorát kousíček dortu a pak už ho nechtěl. No nebojte, dort se nevyhodil, má přece tatínka :-). Akorát druhý den, kdy už byl dort téměř sněden, do něj Míša vpadl a vylizoval zbytky z talíře. Tak poučení pro příště, dorty podávat zásadně okoralé :-).

Po svačince Míša dostal dárečky. Moc pozornosti jim nevěnoval, ale nakonec jsme ho nalákali, tak si dárky postupně rozbalil. To celkem překvapil, loni vůbec rozbalování dárků nechápal.
Krom jiného dostal velké puzzle (skládání a hlavně rozkládání puzzle je teď u něj v kurzu)


Potom asi nejlepší dárek, nákladní autíčko s vkládáním tvarů.

Hned začal proces rozkládání autíčka na součástky :-)

Ovšem pozor, poté dobrovolně začal autíčko opět skládat. Dalo mu to docela zabrat. Je to dost náročné na jemnou motoriku, ale zdařilo se.


Po rozbalení dárků, si mohl vybrat, kam pojedeme na výlet (pomocí obrázků). Vybral si hřiště v Hluboké, tak jsme vyrazili.
Protože bylo vedro, byl tam puštěný vodotrysk. To Míšovi bohatě stačilo ke štěstí, vydržel tam lítat hodinu :-). 

Pak jsme ho převlékli a šli řádit na trampolínu
Po chvíli by Míša úplně vyřízený, tak jsme akorát zašli na nanuka a hurá domů. Míša kupodivu ani neprotestoval :-).

Mějte se fajn a užívejte prázdniny.


4 komentáře:

 1. Opožděně všechno nejlepší a hodně zdraví. Nádherné fotky, krásný dort a prima výlet.

  OdpovědětVymazat
 2. No krásný narozeninový den:-)Míšovi vše nejlepší...užíjte si zbytky léta:-)

  OdpovědětVymazat
 3. Nádherné fotky, neocenitelné zkušenosti :-) připomnělo mi to jednu vzpomínku, když jsme byli u známých, co mají taky malého autíka :-) je strašně fajn a kupodivu se malá ráda mazlí. Přišla další návštěva a ti donesli malé nějaké hračky - tuším panenku a ještě postýlku k tomu. Když se malá rozbrečela a utekla, bylo to takové nepříjemné, ale kdo se může na malou zlobit.. po dvou týdnech si však panenky všimla a občas - když si ji vybere, se jí věnuje

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky za pochvalu ;-),Míša se také rád mazlí a "kočkuje", ono co Autík to originál :-). Autíci asi obecně potřebují víc času na vstřebání situace. Míša to má podobné. Některé hračky ho nezaujmou vůbec, některé třeba až po týdnu a jiné ho zase zaujmou okamžitě, ale po týdnu už ho nezajímají vůbec. Akorát těžko dopředu říct, do jaké kategorie Míša hračku zařadí :-). Celkem ale chápu reakci neznalých lidí, kteří přinesou super dárek a odměnou je jim ignorace nebo pláč. Nás už to tak nemůže rozhodit :-).

   Vymazat