neděle 12. srpna 2012

Prázdninové výlety - Římov

Mám teď s Míšou 14 dní dovolené (týden už máme za sebou, ufff ). Míša se doma notně nudí a tak je potřeba vyrazit občas na výlet. Ráno si vybereme, kam pojedeme dělat ostudu a jede se :-).

V úterý padla volba na přehradní nádrž Římov. Cesta byla v pohodě, zabloudil jsem jenom jednou (já totiž dokážu zabloudit i s navigací :-)). Ale nakonec jsme zdárně dorazili do cíle. Zastavili jsme hned u řeky, kam vytéká voda z přehrady. Míša koukal, kde to jsme, ale kupodivu z auta vylezl bez řečí. Trochu problém nastal na mostě přes splav, neboť hukot vody Míšovi vadil a zacpával si uši.

On má teď nějaké přecitlivělé období, kdy mu vadí spousta zvuků, které mu dřív nevadily. Po chvíli se ale uklidnil a šlo se dál. Teda spíš běželo. Míša buď běží jako splašený nebo neudělá krok. Z extrému do extrému. Takže ho buď vláčíme na rukách nebo za ním běžíme s jazykem na vestě. Člověk se rozhodně nenudí :-). Tak tady sprintuje k přehradě (zajímavé je, že hukot vody mu tady nevadil a že to byl hukot pořádný)

A tady je cíl naší cesty.
 Moc jsem nestíhal fotit neboť Míša si začal sundavat boty a chtěl do té rozbouřené vody.
Nakonec jsem ho přesvědčil, že se půjdeme koupat až u splavu.Cestou zpět jsem ho už ale musel částečně nést, neboť motivace vidět vodopád už byla pryč, ale nakonec jsme došli do cíle.
Míša se vyřádil úžasně, měl děsnou srandu, že ho strhává proud. Já byl rád, že udržim jeho i sebe, tak fotit fakt nešlo :-).

Když to tak vezmu, tak to byl výlet alá triatlon. Cestou tam sprint na 500m, cestou zpět chůze se zátěží a na závěr boj s dravou vodou :-). Ale výlet paráda, vše proběhlo na naše autistické poměry celkem hladce :-).

Mějte se fajn a můžete se těšit, příště bude výlet do koruny stromů na Lipně :-).


2 komentáře:

  1. Pokaždé když čtu o Míšovi,vidím naši Justýnku:-D My taky -buď stojí a chce nosit nebo běhá,ale normálně jít neumí:-DJak vidí vodu taky okamžitě boty a oblečení dolů:-D Tak hlavně že se výlet vyvedl:-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To samé máme ješte se sezením. Míša místo sezení spíš klečí a to s jednou nohou na zemi. Vždy připraven k úprku :-).

      Vymazat