úterý 14. srpna 2012

Prázdninové výlety - Stezka korunami stromů

V neděli jsme vyrazili na výlet na Lipno. Je tam nová atrakce "Stezka korunami stromů".  Je to od nás přibližně hodinka a půl cesty, tak to se s Míšou v autě ještě nechá vydržet.
Sice byl trochu zmatený, že se jede neznámým směrem, ale naštěstí cestu v pohodě přečkal.
První problém nastal po příjezdu.
Nahoru se totiž dá jet buď lanovkou, autobusem nebo pěšky. Varianta pěšky byla rovnou zamítnuta. Autobus jezdí jenom jednou za hodinu a představa čekání s Míšou v neznámém prostředí nás rozhodně nelákala. Tak zbývala lanovka.

Trochu jsme váhali, neboť Míša na lanovce nikdy nejel. Kdyby chytil nějaký vztekací záchvat deset metrů nad zemí, tak co pak s ním, že jo. Taktéž nástup a výstup nás trochu děsil, ale nakonec jsme jeli :-).
Raději jsem Míšu pevně držel, on byl ale naprosto nadšený a celou cestu vzorně seděl :-). Fotku pořídila mamka s nasazením života, neboť lanovka se docela houpe a ono fotit když máte závratě nic moc :-).
Po asi deseti minutách jízdy lanovkou jsme úspěšně dorazili do cíle.
Vstupní brána a hurá do korun stromů.
Stezka není jenom ta věž, ale jde se opravdu korunami stromů a po cestě je několik zpestření pro děti.
Míša si musel samozřejmě všechny vyzkoušet. Akorát nedoporučuji koukat se dolů, neboť se nacházíte nějakých 20 metrů nad zemí :-). Míšovi to ale narozdíl ode mne vůbec navadilo :-). Zvládnul chůzi po provaze.
 Po pohyblivém chodníku.
Po řetezech ...
 Krátká pauza na svačinu ....
A jsme úspešně u věže. Míša se s tím moc nepáral a celou věž prakticky vyběhl. Lákal ho totiž obří tobogán.

Pohled na Lipno ze samého vrcholku (40m nad zemí).

Cesta zpět už bohužel tak hladce neprobíhala. Míša chtěl na tobogán, ten byl ovšem až od šesti let. To ovšem autíkovi nevysvětlíte a následovala tedy ukázková scéna vzteku.  No co, zahráli jsme tůristům pěkné divadlo :-). 
Vydrželo mu to až do konce stezky. 


Na konci jsme Míšu ukecali na párek v rohlíku a jízdu na lanovce, tak ho ten vztek trochu pustil.
Celkově vzato to ale proběhlo docela dobře. Pokud budete mít cestu na Lipno, tak stezku doporučuji navštívit.4 komentáře:

 1. Také jsem Vás zde navštívila a moc se mi tu líbí :)Budu chodit častěji :)

  OdpovědětVymazat
 2. Náhera,Míša je šikula na lanovce teda bomba,to bych asi nedala ani já i když jsem už několikrát jela,ale teď nevím,jak už má člověk rozum:-D No a zda by to zvládla Justy to je ve hvězdách,ale jste teda odvážlivci a Míša to zvládnul na jedničku,šikuláááá:-D Stezka se nám líbí moooc,ale máme to na Lipno 3 hodiny cesty tak myslím,že se tam jen tak nepodíváme,ale musí to být super:-)Nádherné fotky,užíjte si hezky zbytek prázdnin,moc Vás zdravíme Lucka a Justýnka

  OdpovědětVymazat
 3. Míša je super. Ta stezka mě taky láká.

  OdpovědětVymazat
 4. good boy you practice with the bread see how much you can get in your mouth

  OdpovědětVymazat