pondělí 27. srpna 2012

Školka a úkoly

Tak máme za sebou týden školky. Loni jsme byli plni obav, jak to Míša zvládne. Letos jsme se na školku už vyloženě těšili a to myslím všichni :-). Míšovi chyběl pravidelný školkový režim, nám zase oddych od Míši :-).

Nástup do školky byl kupodivu naprosto hladký. Žádný řev, problémy se spaním, chozením, .... Paní učitelky už byly připraveny na nejhorší a ono nic :-). Tak doufáme, že mu to vydrží!

Jinak před školkou jsme trochu víc dělali úkoly, aby Míša přes prázdniny úplně nezvlčel. Momentálně trénujeme hlavně obtahování obrázků, aby si uvolnil ruku. Tuto činnost Míša neřadí mezi oblíbené, ale pochopil, že pokud chce odměnu, musí úkol udělat.

Někdy ho to i baví a pečlivě kopíruje čáru. Většinou ale vymýšlí, jak úkol co nejrychleji splnit. Zjistil, že to nesmí odfláknout příliš, neboť mu to smažu a musí daný kousek udělat znovu. Tak zkouší, co by ještě prošlo a co ne :-).

Jinak na tyto úkoly se osvědčili "zakládací obaly", pěkně se na píše fixem a hlavně se parádně mažou houbičkou na magnetické tabule. Rovnou se dají i hodit do pořadače, tak už máme pěknou sbírku.

Další věcí, kterou trénujeme je uhádnout, co se v řadě liší. Tak tady je zatím úspěšnost dost špatná. Míša se bohužel naučí konkrétní řadu, ale ne princip.

Potom trénujeme spojování stejných věcí čarou. To mu už jde parádně. Největší problémem bylo vysvětlit Míšovi, co po něm vlastně chceme :-). 


A krom učení se najde čas i na zábavu. Minulý víkend u nás byly slavnosti mrkve :-). Bohužel poněkud hlučné, takže nic pro Míšu. Nechápu, proč dneska musí všechno tak děsně řvát.

 Nakonec ale zvítězila touha vlézt do hradu, tak alespoň trocha radosti :-).

Mějte se fajn a zase někdy napřečtenou :-).2 komentáře:

  1. To je paráda :) Jste šikovní,obdivuju Míšu,našeho Alexe na takové akce nedostanu a když musíme rychle pryč--ucpané uši,třesavka a ve finále děsnej řev.
    Letos u nás byl 20.Dudácký festival a nejeli jsme ani omylem,Alex to zavrhnul hned v počátcích úvah.
    Držím palec do školky :))

    OdpovědětVymazat
  2. Míša je strašně šikovnej, úžasnej. Kolik toho zvládá. Paráda. Držím palce do dalších dnů.

    OdpovědětVymazat