neděle 30. září 2012

Svátek a pouť

V sobotu měl Míša svátek, tak jsme trochu oslavovali. Míša již tradičně podobné oslavy nechápe, ale dárečkům a dobrůtkám se nebrání :-).
Dostal dřevěný domeček s výbavou. Podobný má totiž u paní psycholožky a moc se mu tam líbil.. 
Krabice ho zaujala a byl zvědavý, co je uvnitř. 

 Domeček se mu líbil. Asi nejvíc otevírání dveří a oken :-) a pomáhal dávat i nábytek, takže úspěch.

Krom domečku ještě dostal stavebnici ozubených koleček. Tak tady byl úspěch zaručen. Kolečka a ještě k tomu v pohybu, to je Autíkův sen :-))). 
Musel to prozkoumat pořádně z blízka Sám dokáže sestavit akorát bílou podložku, kolečka jdou ale dost těžko nandavat, tak nám je jenom podává ať je tam dáváme sami. Točení, to už je ovšem pouze jeho práce :-).

Dalším dárkem bylo kolo. Míša doteď jezdil na odrážedle, ale už je poměrně velký a odrážedlo přestávalo stačit. Na odrážedle taktéž neumí brzdit a byl ho občas problém z kopce chytat :-).
Tak teď už  má velké kolo a je na něj náležitě pyšný.

 Dokonce má odkoukáno, že na kole musí být přilba, tak si dobrovolně nechal dát přilbu na hlavu. Vloni naprosto nemyslitelná věc. No kolo je přeci jenom něco jiného než odrážedlo, tak bude ještě chvilku trvat, než se naučí zatáčet a šlapat . Zatím má tedy kolo na "rodičovský pohon" s tím, že nám ještě dost často přibržďuje, ať se neflákáme :-).

Pouť
Krom svátku, byla u nás tento víkend i pouť. Šli jsme už v pátek, kdy bylo hezky a nebylo tam ještě moc lidí.
Míša nejvíc řádil v nafukovacích hradech, to bylo něco pro něj.

Potom obří nafukovací skluzavka. Nečekal jsem, že tam vyleze, ale vylezl :-).

A pak hurá dolů.To se trochu bál, ale nakonec jel asi třikrát :-).
Tady jsme vyzkoušeli labutě.Na těch jsme seděl tak před 25 lety a musím říct, že za tu dobu se kromě ceny nic nezměnilo :-). Pro Míšu to byla premiéra a trochu se bál jak to cukalo, ale nakonec jsme to statečně zvládli.

Na pouť jsme šli ještě dneska dopoledne, ale to už bylo na Míšu moc rušno. Všude tu byly stánky, lidi a hudba řvala ze všech stran. 
Navíc bylo po dešti a skákací hrad byl trochu mokrý a to se Míšovi nelíbilo. Dostal alespoň pouťové srdce, které okamžitě zpracoval, ale pak jsme šli raději domů. 
Ale i tak to byl parádní (a drahý :-)) víkend.
Mějte se fajn a zase někdy napřečtenou.
2 komentáře:

  1. Míša tyhle akce zvládá fakt super, např. Tygr, ač neautík, by do labutě nevlez ani za zlatý prase :D

    OdpovědětVymazat
  2. Ony se mu ty labutě moc nelíbily a druhý den, když byly všude stánky a spousta lidí a dětí, tak už ve skákacím hradu vůbec nefungoval, stál dole, děti lezly přes něho a dokud nějaké bylo v dohledu, nehnul se, takže jsme "vypláznuli" 40 kč za nic. On do hradu chtěl, protože se mu tam den předtím moc líbilo, ale těch dětí už tam na něho bylo moc.
    V noci nám pouť ještě více zpestřil, neboť se přecpal kachny, perníku a všeho možného, pozvracel půlku pokojíčku.

    mamka Mišíka autíka

    OdpovědětVymazat