sobota 15. září 2012

Svlékací období

Míša má nyní svlékací období. Začalo to celkem nevinně, Míša si pořád zouval ponožky. To ještě šlo, sice oblékání ponožek 20x za den není zrovna moje oblíbená zábava, ale to jsme ještě netušili co nás čeká.

Po ponožkách totiž přišli na řadu tepláky. Což o to ponožky se dají ještě tolerovat, ale když Vám dítě začne běhat na hřišti bez tepláků je to horší. No a teplákama to neskončilo. Hned poté přišli na řadu slipy a tričko. Takže to shrnu, nyní 20x denně oblékáme všechno :-) a Míša nám to rozhodně neusnadňuje, neb to není v jeho zájmu :-).

Zajímavé je, že pokud se má svléknout na pokyn, trvá to hodinu. Pokud se svléká, kdy on uzná za vhodné, trvá to 20 vteřin :-). Největší sranda je, že jej kompletně oblékneme a než dojdeme do kuchyně, už je zase nahý :-) a tak pořád dokola.

K našemu překvapení se dokázal svléknout dokonce i v autě připoután v autesadačce. Trvalo mu to chviličku. Museli jsme tedy zastavit v lesíku, vyndat ho z auta a opět obléknout. Nechci ani domyslet, co si o nás okolo jednoucí řidiči mysleli (nebylo totiž žádné velké vedro) :-).

No a to si představte, že bysme zastavili až u supermarketu. To by byla teprve šou. Už vidím, jak vysvětlujeme policii, že nejsme úchylové :-).

Dneska se pro změnu pokoušel svléknout v obchodě s nábytkem. Uviděl tam totiž postel a začal se svlékat, jako že si jde zalézt :-), ufff ještě že to nestihnul dokončit.

Nyní tedy máme období zvýšené bdělosti neboť nikdy není jisté, kdy a kde se svlékne :-). Doufám, že ho to brzy přejde, začíná být docela chladno a Míša má pořád rýmu. To svlékaní mu k té rýmě moc nepřidá.

Mějte se fajn a brzy na přečtenou.

5 komentářů:

 1. No jooo:-D Musím se smát,protože tohle už máme za sebou:-D Přesně dle Vašeho popisu,doslova,opravdu doslova:-D Bohužel jsme si tím prošli loni v zimě a jako nemůžu říct,že by to bylo úplně zažehnáno ,dělá to tak jednou za den pořád...Ale co je to proti tomu ,když se za den vysvlékla třeba 50x,byli jsme loni už tak bezradní, že jsme jí začali přelepovat pas(kalhoty a triko k sobě)lepící páskou,nedalo se jinak a prostě to nesundala...:-)Držím palce ať to Míšu co nejdříve přejde,protože opravdu vím co to obnáší a je to na hlavu...my už někdy nevěděli z které do které...
  Prý tak na sebe tyhle děti upozorňují a líbí se jim ,že je hned letíme oblíkat:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to abych začal shánět izolepu nebo nějakou kombinézu :-). To upozorňování je pravda, vždycky z toho má totiž hroznou srandu :-).

   Vymazat
 2. Ježíši Kriste, nestrašte mě. Jenda si loni JEN zouval boty a svlékal ponožky, přešlo ho to. Naštěstí nic jiného zatím "nezvládá" nebo nechce...

  OdpovědětVymazat
 3. jéééééé tak to taky známe :))) dneska v sedmi letech je věčně bez ponožek to permanentně,pak bez trika to každou chvíli a ráno když se nejde do školy je schopen lítat mi nahatej po kuchyni ještě dvě hodiny po vstanutí,oblékat ho sice nemusím,ale hulákat,že ho nechci v kuchyni nahýho za žádnou cenu to musím a vyhrožovat že jestli dostane angínu volám do špitálu a okamžitě jede protože ho léčit nebudu to taky musím :))

  OdpovědětVymazat
 4. Cheche, Štěpík se mi ve třech letech svlíkal venku do naha, naštěstí v létě...teď už se venku nesvlíká ale chce mít co nejmíň vrstev, dva nad nulou jsou prý akorát na triko s dlouhým rukávem. A jak přijdem domů šup a všechno jde dolů, zbytek dne nahatej...občas mu narvu slipečky, když se zadaří...

  OdpovědětVymazat