čtvrtek 22. listopadu 2012

Alergie

Poslední měsíc byl pro nás docela náročný. Míšu neustále sužuje rýma a střídavě i kašel.. Rýmu má Míša vlastně skoro pořád, takže k paní doktorce jsme tentokrát chodili poměrně často. Míša je tam už jako doma. Přijdeme, sedne u paní doktorky na židli a svlékne si svetr. Ukazuje na stetoskop, že chce vyšetřit. Sám si pak určuje, kde má paní doktorka poslouchat :-). Horší je to s vyšetřením krku. Koupili jsme takové ty dřevěné špachtle na trénování. Míša velice ochotně vyšetří všechny členy domácnosti, ale sebe ani náhodou. Jak mu strčíme špachtli do pusy, tak skousne a drží jak buldok :-).
Protože se Míšova rýma nelepšila, tak mu paní doktorka chtěla vzít krev na vyšetření. No co Vám budu povídat, Míšovi krev paní doktorka ještě nikdy nebrala, tak jsme ho všichni drželi zuby nehty v očekávání mohutných protestů. No a ono vůbec nic. Míša jenom koukal, co mu to dělají, ale vůbec neřval a ani  se nepohnul :-).
Druhý den přišly výsledky a alergie se začala rýsovat. Takže následovalo objednání na alergologii. Paní doktorka nám zařídila termín hned za tři dny, dokud Míša  nemá kašel a jelo se.
Míša byl  na alergologii  trošku nesvůj, ale čekání s velkou pomocí tabletu zvládnul. Pak jsme šli do ordinace, kde se mu paní doktorka chtěla podívat do krku. To ho tedy rozčílila na maximum hned na začátku :-), ale naštěstí se rychle uklidnil a přesunuli jsme se na testy. Drželi jsme Míšovi ruku a na ní mu paní doktorka nakapala 12 kapiček nejčastějších alergenů. Pak mu každou kapičku propíchla mini jehličkou a to bylo vše. Míša trochu protestoval, ale zdařilo se!
Pak jsme 15 minut čekali a šli na vyhodnocení. Míša si šel automaticky sednout a nastavoval sestřičce ruku, že chce ještě jednou :-). Paní doktorka se mu podívala na ruku a co myslíte, alergie na roztoče jak z čítanky.
Na jednu stranu hurá, už konečně víme proč má pořád rýmu a dá se s tím něco dělat. Na druhou stranu další pořádná komplikace navíc. Teď je Míša  do konce týdne u babičky na doléčení a nás čeká neplánovaný generální úklid aneb všechny lapače prachu ven :-(. Tak doufejme, že to Míšovi pomůže a konečně se pořádně vyspíme.
Mějte se fajn a pochopitelně budu na blogu informovat, jak jsme pokročili.


1 komentář:

  1. My jsme alergici všichni, bez Zyrtecu ani ránu. Šárka dokonce dýchá už několik let kortikoidy. tak ať je brzy líp.

    OdpovědětVymazat