pondělí 24. prosince 2012

Hurá! Den D je za námi :-).

Letos to probíhalo celkem hladce. Míšovi jsme říkali, že je štědrý den, ale pro něj to nemá žádný zvláštní význam.
Míša se tedy od rána věnoval svým typicky nevánočním zálibám (počítač a DVD - Ninja faktor v Japonštině). U DVD se tradičně  dvakrát svléknul (sportovci cvičí většinou v plavkách, jen se Míšovi těžko vysvětluje, že oni tam mají narozdíl od nás, 35 stupňů :-)).

Místo oběda stláskal vše co našel, ale to dělá vždycky, takže žádná velká změna.
Odpoledne jsme ho lákali na procházku, ale vůbec se mu nechtělo. Nemělo cenu se s ním dohadovat, tak jsme k plné spokojenosti Míši zůstali doma. Odpoledne si Míša hrál na počítači, kreslil omalovánky, užíral mamce houstičky do polévky, prostě klídek a pohoda (no bodejť by ne, když jsme po něm nic nechtěli :-)).

Konečně nastal štědrý večer a slavnostní večeře (měli jsme polévku, lososa na grilu a pro Míšu vepřové nudličky v těstíčku (rybu nejí) ). Míšovi se líbil nejvíc přípitek, kdy jsme ťukali skleničkami, ale jinak večeři spíš ignoroval (no, on se taky cpal celé odpoledne :-)). Nakonec během pobíhání slupnul alspoň nějaké maso a americký brambor.

Sedět s námi u stolu u Míši nehrozí, buď dělá lumpárny nebo pořád někam odbíhá. Tohle ale nemá cenu řešit.

My jsme se tedy v klidu najedli, převlékli se a hurá na dárky.
Na dárky Míša slyšel a šel rozbalovat. Rozbalování si letos náležitě užíval a bylo na něm vidět, že je zvědavý, co je uvnitř.
Pomalu rozbaloval papír ....
A v něm beránek Timmy.
Tak to byla trefa do černého. Timmy totiž umí zabečet a srkat z kelímku (no vypil toho chudák asi tak 100 litrů), neboť mu Míša neustále strkal brčko do pusy :-).
Potom se Míša vrhnul na další dárek a pomalu rozbaloval ...
a z krabice vykouknul dětský foťák.
Míša se totiž hrozně rád fotí a pořád prohlíží fotky. Zkoušel něco vyfotit, ale už byl z toho všeho moc roztěkaný, tak trénování focení necháme až na zítra.
Dalším dárkem byla knížka a několik DVD.

Jedno z DVD bylo "Od Andulky po žížalu" (to zná z internetu). Místo vánočních pohádek jsme tedy měli písmenka od A do P (pak naštěstí odpadl :-)).Mějte se fajn a užívejte pokud možno poklidné dny volna.

2 komentáře:

  1. Míša je absolutně super :) krásně svátky zvládl a vy s ním,je s podivem jak zrovna kloučci nadšeně pomáhají maminkám v kuchyni :) také mám malého kuchaře a docela se mu daří :)přeji moc a moc štěstíčka a alergie ať se drží zkrátka :)

    OdpovědětVymazat
  2. Míša je super, jsem ráda, že to takhle všechno zvládá (Jenda by to zvládal taky líp, KDYBY neměl sestry, které ho věčně při něčem ruší, ale zase se díky nim mnohému naučí)

    OdpovědětVymazat