sobota 15. prosince 2012

Vánoční přípravy

Míša má teď nějaké lepší období (se dneska budeme trochu chlubit :-)) a docela se zlepšil ve vnímání a zapojování do různých činností (konečně :-)). Ono celkově je to u něj vždycky hrozně nárazové. Tak třeba u malování vždycky všechno vybarvoval černou barvou. Naše pokusy ho přesvědčit neměly valný úspěch.
Minulý týden si sám vzal omalovánky a vzorně vykreslil obrázek podle barevného vzoru. No, některé věci jsou opravdu záhadou (ale o to má člověk větší radost, že se opět posunul o krůček v před :-)).
Krom kreslení, jsme jen tak mimochodem zjistili, že umí všechna velká písmenka a čísla do 9 (to jsme tedy čučeli :-)). Vypadá to, že umí mnohem víc věcí, než jsme tušili. Akorát nám to bohužel neumí říct. Tak jsme se pochlubili a konečně k těm vánočním přípravám :-).

Míšu docela baví vaření. Přisune si židličku ke kuchyňské lince a chce pomáhat. Tady mamce pomáhá dělat cukroví. Sypání čehokoli kamkoli je jeho oblíbená zábava :-).


Po vymíchání těsta, pomáhal i s vykrajováním.
No a samozřejmě nakonec pomáhal i ochutnáváním :-).

Dneska jsem také zdobili stromeček. Míša se moc netvářil, ale nakonec se nechal ukecat :-). Jo, na fotkách se nedivte té čepici. Né, opravdu nemáme doma -15 stupňů. Míša má teď takové zvláštní čepicovo rukavicové období. Loni absolutně odmítal nosit čepici na hlavě a letos jí pro změnu odmítá sundat :-). S rukavicemi  je to stejné :-). No řekněte sami, kombinace pyžama a rukavic mu sluší, no ne? :-).

 Tak a zpět ke stromečku. Míša nejdřív myslel, že ozdoby jsou míčky a tak některé otestoval. Naštěstí máme většinu ozdob plastových, tak to přežily :-). Pak pomáhal dávat ozdoby na stromeček.

Drobný problém nastal s řetězem. Míša si jej totiž vybral v obchodě už asi před 14 dny a odmítal jej dát z ruky :-). Tak tento řetěz, letos na stromečku nebude :-)

Tak stromeček už máme za sebou, teď ještě přežít ty vánoce :-).
Přeji hodně sil na zvládnutí předvánočního shonu a zase někdy napřečtenou.

1 komentář:

  1. Jenda taky chodíval kdysi doma v čepici:-) Ale rukavice nejsou jeho oblíbené.

    OdpovědětVymazat