neděle 10. března 2013

Plavecký bazén - poprvé

Již delší dobu jsem měl v plánu vzít Míšu na plavecký stadion. Míša je totiž vodní živel a ve vaně dělá děsné skopičiny. Tipoval jsem, že velký bazén se mu bude líbit :-).

Tak dneska jsem se konečně ukecal a vyrazili jsme vstříc novým zážitkům. Ono vzít autíka na nové dobrodružství je dobrodružstvím samo o sobě :-).

V duchu jsem trnul, jak Míša přežije cizí prostředí plné lidí a hluku. Jestli bude ochoten se svléknout, co s nim budu dělat ve sprchách (sprchování nesnáší), jestli se vyčurá na cizím záchodě a milion dalších jestli ..... Ale člověk to musí hodit za hlavu a prostě to risknout, jinak se nikam nedostane.

Tak a zpět k naší cestě. Před jízdou jsem mu ukazoval na internetu bazén, kam pojedeme a na cestu dostal kachničku, se kterou se koupe ve vaně. Asi mu to secvaklo (jelikož nemluví, tak člověk nikdy neví), ale k autu šel celkem ochotně. Po chvilce jízdy jsme úspěšně dorazili na parkoviště. Míša samozřejmě odmítal jít, ale to je normálka ;-). Kousek jsem ho tedy poponesl a hurá dovnitř.

Ve vchodu Míša docela dost znejistěl, pach chlóru se mu moc nezamlouval. Ale zvědavost byla naštěstí silnější :-). Koupili jsme si lístky a šli do šaten (teda já šel, Míša se nesl :-)).

V šatně si Míša začal kupodivu sám sundavat bundu a mikinu. Když jsem mu vyndal plavky, začal si  sám svlékat i zbytek věcí. To tedy překvapil, jedno z krizových míst úspěšně překonáno :-). Měl jsem čas převléknout se do plavek (Ufff, ty představy, jak ho budu nahej nahánět po plavečáku mě celkem děsily :-)).

Následovalo sprchování, čili další krizový bod. Míša se mě sice držel jako klíště, ale nechal se osprchovat (=zázrak) a dokonce jsme zvládli i záchod. To by jeden nevěřil, jakých výkonů je autík schopen dosáhnout, pokud se jedná o jeho zájem :-).

Poté už konečně přišla ta hlavní chvíle a šlo se do dětského bazénu. No co Vám budu povídat Míša byl ve svém živlu.

Vládce moří :-)
Jediný zádrhel bylo Míšovo "hýkání", on totiž když má radost, tak hýká. No a pod vodou se hýká fakt blbě :-). Chvilku mu totiž trvalo, než pochopil, že musí před dopadem zavřít pusu :-). Nejvíc se asi vyblbnul na klouzačce, která končila ve vodě. Občas to bylo i s potopením pod vodu, ale Míša to vždycky ustál statečně.
Po asi půl hodině už zvědavě koukal, co je kde jiného. Museli jsme tedy vyzkoušet vířivku, ale nejvíc ho lákal velký bazén pro dospělé. Tak jsme ho šli tedy zkusit ;-).

Míša detaily, jako že neumí plavat, neuznává a začal suveréně lézt na odrazový můstek, že bude skákat. No to měl polil pot i ve vodě :-), naštěstí jsem na něj z vody dosáhnul. Pak se mě i sebe chvilku pokoušel utopit, ale přežili jsme :-).

Na závěr chtěl Míša na tobogan.

No to mě polil pot znovu (to by jeden nevěřil, jak se na plovárně zapotí :-)). Tobogán končí v hlubokém bazénu, kde Míša nedosáhne a nevěděl jsem, jestli ho dokážu při pádu udržet.

Naštěstí jsme měli sebou návleky na ruce, které Míša loni odmítal nosit. Před vidinou tobogánu si je kupodivu nechal navléct. Tak alespoň jistota, že se neutopí a hurá na tobogan. Míša kupodivu ochotně vystál frontu.
Ovšem nahoře při pohledu do stříkající vody a útrob tobogánu silně znejistěl. Za námi samozřejmě fronta až dolu, tož nebylo cesty zpět. Bafnul jsem Míšu a jelo se :-). Míšovi se to nakonec hrozně líbilo. Jede se totiž venkem a vršek je průhledný, takže všude je dost světla. Byl to ale fofr :-). Přistání dopadlo dobře, oba jsme přežili :-).
Po asi hodině řádění už byl Míša úplně vyřízený, tak jsme šli do sprch a do šatny. Až na sušení vlasů (bál se fénu), to všechno proběhlo hladce.
Dneska tedy celkově paráda. Zpětně jsem rád, že jsme to riskli a jeli jsme. Máme další místo, kam s Míšou můžeme vyrazit za zábavou.
Mějte se fajn a příště zase napřečtenou.1 komentář:

  1. Jůůů, to vypadá úúžasně. Kluci, vy jste skvělíííí. S autíkem spousta nových zázraků! GRATULUJI. Jenda vodu nesnáší...

    OdpovědětVymazat