pondělí 22. dubna 2013

Výlety po Praze

Minule jsem sliboval napsat o našich výletech po Praze.

Tak první výlet byl do dětské mega-herny na Zličíně. Míšovi stačilo ukázat obrázek míčků a okamžitě ochotně spolupracoval s oblékáním :-). No ono po třech dne strávených v Motolské psychiatrii se není ani čemu divit.
K autu jsme šli tradičně kolem patologie, ale Míša ochotně ťapkal sám.
Po chvilce jízdy jsme dorazili na místo. Na parkovišti Míša dobrovolně vystoupil z auta a za ruku šel směrem k herně. Někdo se asi diví, co je na tom tak překvapivého, ale dostat Míšu z auta v cizím prostředí a ještě ho přesvědčit k chůzi je zázrak.
Jak Míša spatřil vnitřek, byla na něm vidět ohromná radost, prostě dětský ráj.

Běhal se a tam a nevěděl kam dřív. Postupně jsme tedy vyzkoušeli co se dalo. Docela dlouho trénoval výlez na nafukovací věž, ale nevzdal to a nakonec se mu tam povedlo vylézt. Horší to bylo dolů, Míša se uhnízdil nahoře a bál se sklouznout. Musel jsem tedy vyšplhat za ním a dolů jsme pak jeli hromadně :-).

On je vůbec dobrák. Pokud se někam bál, tak tam nejdřív nacpal mě. Pokud jsem přežil, šel pak za mnou :-). Prolézali jsme různé síťové tunely. Na fotce to nevypadá, ale byla to docela fuška. 
V herně jsme strávili asi hodinku a půl a bylo to úžasné. Tak pokud budete mít cestu na Zličín, doporučuji navštívit (je to hned vedle IKEA).

ZOO Praha
V sobotu nás pustili dopoledne z Motola a tak jsme ještě vyrazili na návštěvu Pražské ZOO. Jela s námi i babička, tak nás byla na Míšu přesila :-). ZOO jsme chvilku hledali ( no dobře trochu delší chvilku, v Praze se vůbec nevyznám a navigace nás cpala pořád na křižovatku, která byla zavřená z důvodu rekonstrukce). Celkově vůbec nechápu značení některých významných turistických cílů. Na ceduli ZOO nebo Troja jsme narazili až těsně před ZOO. Copak já vím přes jaké všechny čtvrtě mám projet? Takže po asi hodinovém okružním výletě Prahou jsme konečně dorazili do cíle :-). Parkoviště samozřejmě narvané k prasknutí. Naštěstí nás tam místní obsluha navedla na volné místečko. Pak už zbývalo jenom vystát půl hodinovou frontu na lístky (vysvětlete tohle autíkovi) a hurá dovnitř.
Hned u vchodu byl dětský koutek, což musel Míša samozřejmě prozkoumat.

Chvilku řádil jako orangutan (včetně autentických zvuků) :-)..

Pak jsme vyrazili na prohlídku. Míša kupodivu statečně ťapkal a občas si všiml i nějakého zvířete (zvířata ho moc nezajímají). Nejlepší byla ta dřevěná, po těch se dá šplhat ;-)..


 Ale viděli jsme občas i ta opravdová :-)
 Došli jsme až k novému výběhu slonů, což je pořádný výšlap do kopce. Výběh pěkný, ale ze slonů velké zklamání. Nechápu k čemu je obrovský výběh přes půlku ZOO, když uprostřed stojí slon přivázaný řetězem. Chudák slon.
 Naštěstí je v ZOO docela dost povyražení pro děti, čehož Míša hojně využíval :-).
Ke konci už byl Míša vyřízený, ale mile překvapil. Nečekali jsme, že toho ujde tolik po svých. Jinak Pražská ZOO nás příliš nenadchla. Strašně narváno (bylo pěkně) a u všeho fronty. Většina zvířat byla daleko, zalezlá nebo zavřená za sklem. Míšovi se ale výlet líbil a to je hlavní.

Žádné komentáře:

Okomentovat