neděle 28. dubna 2013

S autíkem v ZOO

Ve čtvrtek bylo krásné počasí, tak jsme vzali Míšu do ZOO v Hluboké nad Vltavou. Míša kupodivu ani moc neprotestoval, jezdí sem rád.
Letos ho krom oblíbených tlačítek u automatu zaujalo i občas nějaké to zvířátko.

Tím zaujetím myslím, že lehce rukou ukázal, že jako ví o čem meleme a že ho to stejně nezajímá a můžeme jít dál :-). Míšovou hlavní metou nejsou zvířátka, ale dětské hřiště. Tam samozřejmě řádil jako černá ruka :-).
Součástí hřiště je i výběh malých koz, kterou jsou pro děti volně dostupné. Můžou je krmit, hladit atp. Míša chtěl samozřejmě za nimi.
Tož já nadšen jeho zájmem o zvířátka, jsem mu blbec ještě pomohl slézt do výběhu.

Míšu ovšem vůbec nelákaly kozy, ale kopec písku uprostřed výběhu. K tomu je ještě nutno podotknout, že kopec neobsahoval jen písek, ale i vysoké množství kozích bobků. 

Kombinace písku a bobků, byla pro Míšu naprosto fascinující matroš. Naneštěstí ho napadlo, že i ostatní návštěvníci ZOO by si tento matroš rádi vyzkoušeli, a k naší hrůze začal rozptylovat kozí bobky po širokém okolí :-).
Odtrhnout Míšu od tohoto úžasného materiálu se pochopitelně neobešlo bez mohutných protestů a od koz jsme tedy prchali za šíleného jekotu.
V této souvislosti mě napadá, že příště, až bude turistická sezóna v plném proudu, pořadí obrátíme. Tj. nejdříve přilákáme řevem davy lačné po senzaci a následně nasadíme Míšu na rozptýlení kopce bobků mezi čučící zvědavce :-).

Ale zpět do reality. Po hodné chvíli Míšu záchvat přešel, protože zahlédl hromadu písku na staveništi (v ZOO dělají nové výběhy). Asi si dokážete představit, co následovalo, že jsme ho nepustili na staveniště. Prostě taková idylická procházka mezi zvířátky :-). 
Naštěstí se Míša nechal nalákat na házení krmení kaprům. Tam se trochu uklidnil a zbytek návštěvy už proběhl celkem dobře.

5 komentářů:

 1. Štěpův milovaný materiál je každý řádně sypký, pouštitelný po větru nejlépe. Takže písek, prach, vyschlá hlína. Poslední dny mu meju hlavu jaksi častěji, on si to sype i na sebe...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je přesně jako u nás, čím víc to práší tím lepší :-).

   Vymazat
 2. Miluju tvůj styl psaní, fakt jsem se zasmála :) Hezké jaro :)

  OdpovědětVymazat