pondělí 8. července 2013

Prázdniny


Ještě před začátkem prázdnin jsme se zúčastnili akce našeho Auticentra, kde se děti mohly vyřádit při různých vodních úkolech.


Naprosto super den! Naše dítka se hromadně věnovala výrobě bahna (naprosto nejlepší nesoutěžní úkol, u kterého všichni autící svorně spolupracovali :-)).

Jinak Míša je teď na prázdninách u babičky, což pro nás znamená týden prázdnin :-). Jít do kina, na procházku, na zmrzlinu, ... pro někoho naprostá samozřejmost. Pro nás úžasné, dávno zapomenuté chvíle, ....

Týden u babičky už má Míša za sebou a zatím to zvládá v pohodě. Na prodloužený víkend byl doma, aby si babička trochu oddychla a my nevypadli ze cviku :-). Míša po návratu vždycky proběhne celý byt a kouká, co je kde nového. Už je zvyklý, že jak je delší dobu u  babičky, tak se většinou dělají nějaké úpravy domácnosti :-). Tentokrát nic, tak spokojenost :-).

V sobotu se už Míša nudil a nechtělo se mu vůbec vylézt od počítače. Dopoledne jsme tedy šli na procházku v tradičním poměru 30 minut hysterický záchvat na 10 minut procházky. Holt po týdnu klidu a pohody, návrat do všední reality.

Odpoledne jsme ho vzali autem na výlet do ZOO. Do ZOO Míša jezdí rád, tak výlet milostivě skousnul. Protože podobný nápad mělo asi tak dalších tisíc lidí, tak byla hrozná fronta u kasy. Naštěstí je součástí ZOO i lesnické muzeum, skrz které se dá do ZOO projít (místní finta :-). Nikdy nás nenapadlo, že zrovna muzeum by mohlo Míšu zaujmout, ale kupodivu šel dobrovolně dovnitř a chtěl na prohlídku. Tak jsme vyrazili a bylo to super. Měli tam spoustu vycpaných zvířat a Míša byl nadšen. Vycpaná zvířata ho zaujala o hodně víc než ta živá :-).
Jinak ZOO zvládnul tradičně. Jeden malý hysterák u stánku se zmrzlinou, kde se mu nechtělo stát frontu. Jedny hranolky, které sice nechtěl, ale koupit se musej. A tentokrát jeden pokrok, nerozhazoval kozí bobky po celé ZOO. Takže celkově pohoda :-).
V neděli jsme šli na zmrzku. Míša jel chvilkama na kole, ale moc se mu nechtělo šlapat. Nakonec jsme tedy táhli kolo i Míšu (žádné překvapení). U zmrzliny si ovšem vzpomněl, že musíme ještě na procházku k rybníku. Nám se teda vůbec nechtělo, ale jsou věci, které autistovi nevysvětlíte. Výsledkem strastiplné cesty bylo tedy nespočet štípanců od komárů a jeden naštvaný Míša, neboť teplota vody zdaleka nedosahovala koupacích hodnot. Nálada se Míšovi spravila až po sklence džusu a další zmrzlině (občas jsou ty procházky drahá záležitost). Odpoledne jel s nadšením opět k babičce, tak máme zase týden prázdniny :-).
Mějte se fajn a užívejte léta.

2 komentáře:

  1. Procházky jsou drahá záležitost - to je fakt. Mí autíci chodí od hranolek k hranolkám, nebo na pizzu, na zmrzlinu ap. Zadarmo nikam nepůjdou, když nemají motivaci.

    OdpovědětVymazat
  2. http://zdravi.doktorka.cz/pohled-lekare-na-autismus-s-vyuzitim-poslednich-vyzkumu/

    O autismu na výše uvedené adrese s překvapivým závěrem.

    OdpovědětVymazat