úterý 3. září 2013

Prázdniny v srpnu

Opět po čase přidávám pár nových zpráv.
Prázdniny jsou úspěšně za námi (hurrráááá) přežili jsme!
Tak stručný přehled katastrof: 
  •  Tisickrát si sundal boty a odmítal si je nazout (babička ho naučila chodit bosky, což je fajn na venkově, ale ve městě plném asfaltu, žvýkaček a psích ... to není úplně ono)  
  • Jedenkrát se mu podařilo zuté boty hodit v nestřeženém okamžiku doprostřed kachního rybníčku. Mamka se tedy musela brodit bahnem mezi kachny, z čehož měl Míša a všichni kolemjdoucí děsnou srandu. Pak si samozřejmě odmítnul mokré boty nazout a tak se nechal odnést přes celé město domů, na což mamky záda vzpomínají dodnes ....
  • Tisickrát se svléknul do naha (při všech možných i nemožných příležitostech)

Ke konci prázdnin jsme s Míšou a dalšími rodiči autíků vyrazili na víkendový pobyt do rekreačního zařízení Buková.

Míša nové prostředí a větší množství lidí nesl první den celkem dobře. Hrozně se mu líbil bazén. Zádrhel byl, že se do něj nedalo díky zimě vlézt :-). Teda né, že by tam Míša nevlezl. On takové drobnosti jako teplota, vítr, zima neřeší. To za něj musíme řešit my, což nese se značnou nelibostí :-). Krom vztekání u bazénu jsme ale vyzkoušeli i jiné radosti.

Tak třeba „dvojkolo“. Zpočátku panovaly jisté obavy, jestli bude Míša ochoten sedět a jestli si dokážu po těch letech vzpomenout, jak se jezdí na kole :-). Míša svůj úkol splnil a seděl vzorně. S tatínkovou kondicí to už bylo trochu horší, ale nakonec jsme úspěšně odstartovali. Mamka nás pak zezadu jistila na druhém kole a Míša byl nadšený.

Další akcí byl výlet do lesa. Míša ušel poměrně dost kilometrů, ale tradičně pouze cestou tam. Už jsme totiž zjistili, že Míša odmítá chodit stejnou trasou zpět. Cestou zpět se tedy Míša nesl, což byl při jeho váze slušný sportovní výkon aneb jak strhat rodiče snadno a rychle.

 Mezi tím vším si Míša stihl zařádit na trampolíně, vyzkoušet ping-pong a průběžně se uklidňovat u iPADu.

Docela nás překvapilo, že bez protestů jedl polévku. Dokonce chtěl i přidat. Přitom doma polévky zásadně nejí. Je docela zvláštní, jak má své rituálky svázané s daným prostředím. Nové prostředí = je ochoten zkusit nové věci.

Večer nechtěl moc spát, ale nakonec usnul, tak jsme si mohli alspoň chvilku popovídat s ostatními rodiči  Druhý den ráno ovšem Míša vstal z postele levou nohou ( tedy dle jeho chování vstal spíše úplně jinou částí těla ...).
V sedm ráno, kdy většina lidí ještě spala, chytil Míša vztekací záchvat, že se nebude oblékat. V tom okamžiku už nespal nikdo v okruhu pět kilometrů.
Následně se vztekal, že nepůjde na snídani. Tam se vztekal, že chce okamžitě vyndat pin-pongový stůl a tak to vesele pokračovalo .... 

Museli jsme ho tedy naložit do auta a dojet s ním do nejbližšího města na nanuka, aby se uklidnil. To naštěstí zabralo, tak byl chvilku klid (při vztekání se nedá jíst nanuk :-)).

Bohužel chvíle klidu netrvala dlouho. Po návratu Míša zalezl do pokoje k iPADu a ven se mu moc nechtělo.Chvilku se nechal ukecat na koupání v bazénu neboť sluníčko konečně vylezlo, ale voda byla děsně studená.
Pak si chvilku hrál s prachem a pískem, ale byl takový unuděný.

S blížícím se večerem se už vztekal snad kvůli všemu. Nakonec zalezl do auta a odmítal vylézt ven. Tak jsme se museli narychlo sbalit a prchnout domů o den dříve. Doma byl pak Míša (narozdíl od nás) jako sluníčko. Naprosto nadšený a spokojený. Asi už toho bylo na něj moc. Musí si ale zvykat na nová prostředí a lidi, tak příště jedem zase :-).

V těchto dnech už Míša chodí do připravného ročníku školy (je to stejná budova jako školka, tak žádné velké změny) a zatím žádné protesty. Ráno se mu sice nechce vstávat (tak to zcela chápu) a do školy ho musíme trochu popostrčit, ale zatím vše v normální zvukové hladině :-).

Mějte se a zase někdy napřečtenou .....

1 komentář:

  1. Úsměvné povídání, občas se mi u toho vybaví lumpárny, které tropí Jenda. Tak přeji úspěšný předškolní čas:-)

    OdpovědětVymazat